×
Etiketë: vetëvendosjes
Lajme29 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje, pas votimit të Qeverisë “ Hoti”, ka dërguar në Gjykatën Kushtetues të Kosovës, kërkesën për antikushtetuetshmërinë e pjesëmarrjes dhe të votimit të deputetit Etem Arifi. Këtë kërkesë, Lëvizja Vetëvendosje e ka bërë pasi...
Lajme23 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje, pas votimit të Qeverisë “ Hoti”, ka dërguar në Gjykatën Kushtetues të Kosovës, kërkesën për antikushtetuetshmërinë e pjesëmarrjes dhe të votimit të deputetit Etem Arifi. Këtë kërkesë, Lëvizja Vetëvendosje e ka bërë pasi...
Lajme18 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të LDK’së, Arben Gashi ka thënë se koalicionin me LVV’në e ka shkatërruar etja për pushtet e partisë së Albin Kurtit. Ai ka thënë se mënyra se si deputetët komunikojnë në...
Lajme16 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosja ditë më parë ka ngritur mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë “Hoti”. Deri më tani kjo parti ka arritur t’i mbledhë 31 nënshkrime, jo të mjaftueshme sa për ta dërguar mocionin në...
Lajme13 Shtator 2020
Në periudhën prej 1 marsit deri 1 shtator në qendrën e Lëvizjes Vetëvendosje në SHBA janë anëtarësuar 152 anëtarë të ri. Në mesin e tyre janë gra e burra, të rinj e studentë, punëtorë e...
Lajme02 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, priti sot në një takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall, me të cilën ka biseduar për situatën politike në vend para takimit në Uashington, pandeminë COVID-19 dhe...
Lajme19 Gusht 2020
Marjan Dema për 4 vjet ka drejtuar Universitetin e Prishtinës. Por tani, Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” do të udhëhiqet nga dikush tjetër. Naser Sahiti është rektori i ri i këtij universiteti. Në mesin e...
Lajme16 Gusht 2020
Liderët e Kosovës dhe të Serbisë do të takohen me 2 shtator në Uashington.Ky takim ka qenë i paraparë të mbahej me 27 qershor, por u anulua pas ngritjes së aktakuzës ndaj presidentit Hashim Thaçi...
Lajme13 Gusht 2020
Deputetit Shala foli edhe për mocionin e ngritur nga Lëvizja Vetëvendosjes për rrëzimin e Qeverisë “Hoti”. Ai tha se edhepse Qeveria “Hoti”, është e paaftë për të menaxhuar, nuk e përkrahin në këtë kohë mocionin...
Lajme12 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje nuk mund ta rrëzojë Qeverinë Hoti, pavarësisht se ka nisur procedurën për mbledhjen e votave për një seancë të jashtëzakonshme në Kuvend. Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi e ka quajtur...
Front TV12 Gusht 2020
Nënkryetarja e AAK-së, Albena Reshitaj, foli edhe për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Hoti të iniciuar nga Lëvizja Vetëvendosje. Ajo tha se ngritja e mocionit nga një parti e cila e kërkonte të kundërtën e...
Lajme12 Gusht 2020
Ka ndërruar jetë aktivisti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Rifat Gola. “Që nga ditët e para ka qenë aktiv në çdo aktivitet të Lëvizjes. Pavarësisht moshës nuk ka humbur asnjë protestë që kemi organizuar. Shprehim ngushëllimet më...
Lajme12 Gusht 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka thënë se Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka dështuar qëllimisht në menaxhimin e pandemisë COVID-19, duke dështuar në kapacitetet për bërjen e testeve në institucionet publike, pasi sipas...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.