×
Etiketë: menaxhimin
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti mori pjesë në takimin e Këshillit Ndërministror për Ujërat, në të cilin ishin të pranishëm edhe ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ministrja e Financave,...
Lajme23 Shtator 2020
Sot në Komisionin hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë nga ana e Qeverisë së Kosovës do të raportojnë ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ish zëvendësministri Izet Sadiku. Në orën 11:00 do...
Lajme22 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se janë në rrugën e duhur për menaxhimin e pandemisë. Në një konferencë për media, ai ka thënë pas pandemisë sistemi i shëndetësisë ka hyrë në një plan...
Front TV17 Shtator 2020
Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës Ka dështuar votimi i rezolutës së VV-së për menaxhimin e pandemisë së COVID-19, raporton Front Online. Rezoluta e VV-së, mori 27 për, 42 kundër dhe tri abstenime....
Lajme16 Shtator 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ish-zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku do të jenë dy prej katër personave që do të raportojnë gjatë javës së ardhshme në Komisionin Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e pandemisë. Në...
Lajme30 Gusht 2020
Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka kritikuar menaxhimin e pandemisë nga Qeveria Hoti, derisa ka thënë se menaxhimi i pandemisë nga Qeveria e udhëhequr nga ai ishte shembull. “Një muaj pasi filluam punën ne u...
Lajme29 Gusht 2020
Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, po e akuzon ashpër qeverinë Hoti për numrin e madh të rasteve me COVID-19 që kanë përfunduar me fatalitet. Me anë të një postimi në Facebook, Haxhiu është shprehur se sipas...
Lajme28 Gusht 2020
Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, po e akuzon ashpër qeverinë Hoti për numrin e madh të rasteve me COVID-19 që kanë përfunduar me fatalitet. Me anë të një postimi në Facebook, Haxhiu është shprehur se sipas...
Lajme27 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka zhvilluar sot një takim virtual me përfaqësuesit e shteteve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë Greqinë dhe Bullgarinë, me të cilët ka diskutuar lidhur me menaxhimin e pandemisë me koronavirus. Ai...
Lajme27 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka zhvilluar sot një takim virtual me përfaqësuesit e shteteve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë Greqinë dhe Bullgarinë, me të cilët ka diskutuar lidhur me menaxhimin e pandemisë me koronavirus. Ai...
Banka25 Gusht 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami dhe drejtoresha për Kosovën e Bankës Botërore Linda van Gelder kanë nënshkruar sot Marrëveshjen e Grantit për projektin “Financimi i Emergjencës së Pandemisë”, në vlerë prej rreth 2 milionë euro....
Lajme14 Gusht 2020
Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale do të mblidhet sot. Mbledhja e sotme e këtij komisioni do të mbahet lidhur me menaxhimin e situatës me COVID-19. Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, do të...
Lajme12 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, vizitoi sot Agjencinë për Regjistrim Civil, ku u prit nga kryeshefi i këtij Agjencioni, Bekim Hoxha. Aty ai u njoftua për së afërmi për mbarëvajtjen e punëve të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.