×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Nuk kalon rezoluta e VV-së për menaxhimin e pandemisë

  FrontOnline
  17 Shtator 2020

  Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës Ka dështuar votimi i rezolutës së VV-së për menaxhimin e pandemisë së COVID-19, raporton Front Online.

  Rezoluta e VV-së, mori 27 për, 42 kundër dhe tri abstenime.

  E njëjta, në Kuvend kishte mbetur që nga muaji korrik.

  Si e tillë, kjo rezolutë nuk do të votohet më në Kuvend, pasi që më shumë se 61 deputetë kanë votuar në lidhje me atë.

  Ndërkaq, PDK e ka tërhequr propozimin e saj për rekomandimet për COVID-19, pasi që sipas tyre të njëjtat rekomandime janë të inkorporuara në Ligjin për Pandeminë./Front Online

   

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/244622766890196/

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Prokuroria publike e Schwyz-it dënoi kosovarin për hyrje të paligjshme, qëndrim të paautorizuar dhe punë pa leje me një gjobë prej 6800...
  Lajme19 Maj 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se sundimi i ligjit dhe siguria e qytetarëve të Kosovës është në...
  Lajme19 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike, Liz Allen, ka takuar presidenten Vjosa Osmani në Prishtinë. Ambasada e SHBA-së në Kosovë, përmes një komunikate...
  Të tjera
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku një 82-vjeçar, Behar Musaku ka qëlluar me armë zjarri të bijë, dhe më...
  Lajme19 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka postuar fotografi në Facebook nga takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci...
  Lajme19 Maj 2024
  Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s. Forcat Detare të Shqipërisë kanë dërguar edhe anijen e dytë në...
  Lajme19 Maj 2024
  Sindikata e Policisë së Kosovës ka votuar të dielën për shkarkimin e kryetarit Imer Zeqiri. Për shkarkimin e tij, Zeqiri e kuptoi...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka përfunduar vizita e prindërve të ish-presidentit Thaçi në Qendrën e Paraburgimit në Hagë. Babai dhe nëna e Thaçit ishin sot për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria kroate e Mbrojtjes ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia zyrtare e dërgimit në Kosovë të trupave të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.