×
Etiketë: votim
Lajme21 Shtator 2020
Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore për Persona të Pagjetur dhe Peticione me pesë vota për raportin e panelit përzgjedhës për shqyrtimin e aplikacioneve, intervistim dhe listën e ngushtë të kandidatëve për Avokat...
Ekonomi17 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës sot do të hedhë sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Deputetët do të votojnë edhe rreth dy propozim-rezolutave...
Lajme16 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës nesër do t’i kthehet punës, ku edhe do të mbajë seancë plenare. Në rend dite është edhe votimi i Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike. Miratimi i këtij projektligji do t’i hapte rrugë tërheqjes...
Lajme11 Gusht 2020
Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka dështuar të dërgojë listën e ngushtë të kandidatëve për Avokat të Popullit në seancë për votim. Kjo pasi nuk pati...
Front TV14 Korrik 2020
Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka propozuar për votim në Kuvend një rezolutë në lidhje me menaxhimin e pandemisë covid-19. “Për pacientët, të infektuarit me simptoma të lehta, të dysharit për infeksion dhe familjarët e...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Pas përfundimit të fushatës, në mesnatë ka nisur heshtja zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë Veriore dhe votimi treditor fillon sot. Të parët që do të votojnë sot janë të personat në izolim...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Deri në mesnatën e 8 korrikut, kur skadoi afati për paraqitje për votim, në KSHZ janë paraqitur gjithsej 697 persona të infektuar me coronavirus dhe persona që ndodhen në vetizolim. Për votim gjithashtu janë paraqitur...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të ditur se rreth 5.000 është numri i personave që ndodhen në izolim dhe shërim shëpiak dhe se nëse duan të votojnë në zgjedhjet e 15 qershorit, këto persona...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Këshilli i veçantë zgjedhor (KVZ), i cili do ta zbatojë votimin më 13 korrik në shtëpitë e personave të cilët janë të infektuar me Kovid-19 dhe personat të cilët janë në vetizolim do të përbëhet...
Lajme27 Qershor 2020
Vjosa Osmani, sot i ka dërguar zyrtarisht një letër Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, në të cilën ka kërkuar që t’i vihet në dispozicion çdo detaj i procesit të votimit të datës 20 qershor...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Ekipet e KSHZ-së, të përbëra nga anëtarë të punësuar në zyrat rajonale të Komisionit dhe kryetarë të komisioneve zgjedhore komunale, këto ditë janë në terren në inspektim dhe konfirmim të gjendjes faktike të vendvotimeve dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.