×
 • Lajme
 • Lajme

  Kadriaj: Votoni marrëveshjet ndërkombëtare, mos bëni politikë me këto gjëra

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj, ka kërkuar në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës që të votohen marrëveshjet ndërkombëtare.

  Ajo ka thënë se ky nuk është rasti kur deputetët e partive politike duhet të bëjnë politike, ngase marrëveshjet ndërkombëtare janë të rëndësishme për Kosovën.

  “Ne si deputetë kemi shumë kohë për me bë politikë, ndërsa sot po debatojmë për gjithçka, por jo për marrëveshjet. E mira është që të gjithë deputetët që ta lëmë politikën anash dhe t’i votojmë marrëveshjet ndërkombëtare me 2/3”, tha ajo.

  Kadriaj tha se shumë debate të sotshme, nuk përkojnë me agjendën e Kuvendit.

  “Të mos hapim debate të tilla, që nuk po përkojnë me temën e sotshme. Të votojmë dhe të kalojmë në tema të tjera”, tha ajo.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën e sotme u pyet se si do të organizohet votimi të dielën në...
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka treguar se bashkë me Ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, të mërkurën kanë...
  Lajme18 Prill 2024
  Presidentja Vjosa Osmani është nderuar nga Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi me Çmimin e Evropës “për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Lajme18 Prill 2024
  Një autobus me udhëtarë i kompanisë Bici Com, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, ka arritur në Kosovë nga...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.