×
Etiketë: gjëra
Lajme02 Shtator 2020
Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm prindërit ë një fëmije nëntë muajsh të nacionalitet serb ishin drejtuar Klinikës së Otorinolaringologjisë në QKUK për të kërkuar ndihmë pasi që fëmijës së tyre i ka...
Lifestyle27 Gusht 2020
Egoizmi i pastër manifestohet në një numër të sjelljeve të të gjitha llojeve. Egoizmi mund të shfaqet në mënyra më delikate dhe të dëmshme, dhe ndodh kur për të marrë një avantazh personal jeni të...
Lifestyle20 Gusht 2020
Tenxheret dhe tiganët bëjnë pjesë tek objektet që përdoren më shumë në shtëpi dhe pas një farë kohe konsumohen. Megjithatë, nëse jeni person që ju pëlqen riciklimi dhe objektet e veçanta në shtëpi, në vend...
Lifestyle16 Korrik 2020
Shumë njerëz kur punojnë për një kohë të gjatë në një vend pune, fillojnë dhe e ndjejnë një lloj rehatie dhe detyrat e punës ndonjëherë i marrin me më pak seriozitet. Pavarësisht kohës sa keni...
Lifestyle04 Korrik 2020
Deri më sot kanë ngritur krye e janë mbajtur gjallë shumë mite e paragjykime që kanë të bëjnë me këtë sëmundje, çka ua bën të vështirë jetën jo vetëm njerëzve që vuajnë nën ato simptoma,...
Lifestyle03 Korrik 2020
Humbja e peshës mund të jetë një process mjaft i ndërlikur. Tre gjëra që po ju ndalojnë të humbni peshë mund të jenë: Dietat strikte– ndonjëherë të hiqni dorë nga karbohidratet dhe të gjithë përbërësit...
Lajme26 Qershor 2020
Nëse Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, këshilltari i tij për siguri kombëtare dhe emisari i tij për dialogun Kosovë-Serbi nuk ishin në dijeni të lëvizjes që do ta bënte Zyra e Prokurorit të Specializuar me...
Kronika25 Qershor 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se sonte rreth orës 19:28 në Qendrën e Paraburgimit Prishtinë, oficeri i dhomës së kontrollit gjatë monitorimit të kamerave ka vërejtur se në krahun A/2 dhoma 07,...
Lajme23 Qershor 2020
Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj, ka kërkuar në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës që të votohen marrëveshjet ndërkombëtare. Ajo ka thënë se ky nuk është rasti kur deputetët e partive politike duhet të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.