×
Etiketë: politike
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Marrëveshja e Washingtonit, hapja e një zyre rajonale të Fondit të Zhvillimit të Korporatave (DFC) në Beograd dhe projektet e paralajmëruara të infrastrukturës mund të Wdihmojnë gjithashtu negociatat politike midis Beogradit dhe Prishtinës, qofshin ato...
Lajme30 Shtator 2020
Ish komandanti i Zonës Operative të Drenicës në luftën e UÇK-së dhe kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se UÇK-ja ka qenë një ushtri e cila gjatë...
Lajme30 Shtator 2020
Glauk Konjufca ka thënë se për arrestimet e krejt zhvillimet rreth Speciales, fajtore, është politika. UÇK-ja, sipas tij, është në pikën më të pambrojtur që ka qenë ndonjëherë. "Të gjithë ata që ka kanë përfaqësuar...
Lajme30 Shtator 2020
Në Komisionin për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione këtë të mërkurë kanë raportuar përfaqësuesit e Komisionit qeveritar për njohjen e statusit të ish të dënuarve dhe ish të...
Ekonomi30 Shtator 2020
Komisioni për Buxhet dhe Transfere në mënyrë unanime ka miratuar në parim Projektligjin për plotësim-ndryshimet e Ligjit për Financimin e Partive Politike. Megjithëse ky projektligj u konsiderua i nevojshëm për rritjen e llogaridhënës dhe transparencës...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi, Faik Nika tha se që pas zgjedhjeve vendore të vitit 2019, ku partitë shqiptare mundën të fitonin drejtimin e Tuzit pati përpjekje për të bashkuar partitë politike...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës, me të cilët ka biseduar rreth aktualitetit politik dhe ekonomik në vend, sfidat në luftën kundër COVID-19, si dhe...
Lajme28 Shtator 2020
Këshilltari i Presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj, i ka reaguar deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për mos miratimit të ligjit për vlerat e luftës. Behramaj ka thënë se as 61 deputetë nuk janë të nuk...
Lajme27 Shtator 2020
Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, përmes një postimi në FaceBook i ka reaguar liderit të VV-së, Albin Kurtit dhe deklaratave të tij të fundit rreth Gjykatës Speciale. Lushtaku ka thënë se UÇK-ja as...
Lajme24 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi ka folur për pasojat politike për një parti që qëndron në pushtet për një kohë të gjatë. “Të qenit gjatë në pushtet e ka një kosto politike. Ndonëse mund të...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Presidenti rus Vladimir Putin ka urdhëruar futjen e “punës ushtarako-politike” në Gardën Kombëtare të vendit, duke i hapur rrugë propagandës politike dhe ideologjike të stilit sovjetik brenda radhëve të saj. Një dekret i nënshkruar nga Putin, më...
Lajme22 Shtator 2020
Njëri nga komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku është deklaruar rreth sagës me dosjet që po dorëzohen në Organizatën e Veteranëve të UÇK-së. Ai e ka cilësuar të çuditshme këtë, duke shtuar se nuk ka asnjë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i minimizoi shpresat se marrëveshjet për bashkëpunim ekonomik me Kosovën, të ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara, mund të çojnë së shpejti në marrëveshje politike me Kosovën. Kosova dhe Serbia janë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.