×
Etiketë: marrëveshjet
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar pas refuzimit të autoriteteve të Kosovë për të ndaluar hyrjen e Ministrit të Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Gjuriq ka...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Në vigjilje të takimit mes dy qeverive shqiptare, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi priti ambasadorin shqiptar, Qemal Minxhozi. Në këtë takim u diskutua për marrëveshjet që do të...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Emisari amerikan për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell tha se marrëveshja e Uashingtonit dhe marrëveshjet e arritura në Beograd sot nuk janë thjesht fjalë në letër. Grenell ka thënë se këto marrëveshje nënkuptojnë punë të...
Lajme21 Shtator 2020
Emisari Special i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell bashkë me 13 zyrtarë të tjerë amerikanë do të qëndrojnë sot në Kosovë, ku do të takohen vetëm me përfaqësuesit e Qeverisë së Kosovës...
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka pyetur Qeverinë se ku kanë mbetur 300 milionë euro financim e kredi shtesë që ua dha Kuvendi për t’i ndihmuar qytetarët e bizneset. Murati në një postim në...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti është duke raportuar para deputetëve për marrëveshjen e nënshkruar në Uashington. Hoti e ka arsyetuar këtë marrëveshje, duke thënë se i ka sjellur të mira vendit të Kosovës. Ai ka përmendur se...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump është nominuar për çmimin Nobel për paqe pas arritjes së marrëveshjes mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe. Ai është nomunuar nga një anëtar i parlamentit norvegjes, Christian Tybring-Gjedde, i cili...
Lajme04 Shtator 2020
Sot në Shtëpinë e Bardhë në Uashington është arritur marrëveshja  ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, raporton Front Online. Pas takimit kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha se marrëveshjet e lidhura sot kapin shumën e 1...
Lajme04 Shtator 2020
Ish-ministrja për dialog, Edita Tahiri porositë delegacionin e Kosovës në Uashington, që çdo marrëveshje ekonomike që mund të arrihet në mes dy vendeve, të jetë me një kornizë të qartë politike në mes dy shteteve...
Lajme02 Shtator 2020
Kryetari i Odës Ekonomike Amerikane, Arian Zeka në një përgjigjie për Gazeta Blic u deklarua për pritjet e takimit të 4 shtatorit në Washington, ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë, nën ndërmjetësimin e...
Lajme01 Shtator 2020
Në takimin e Washingtonit, delegacioni i Kosovës tha se po shkon për të kërkuar njohje nga Serbia.Por deputeti nga rradhët e PDK-së, Kujtim Gashi tha se ky delegacion shkoi në bisedime pa strategji. “Delegacioni për...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Departamenti amerikan i Shtetit ka informuar Hong Kongun se Uashingtoni kishte pezulluar ose ndërprerë tre marrëveshje bilaterale me qytetin gjysmë-autonom pasi Kina vendosi një ligj të rëndësishëm të sigurisë kombëtare dhe u hakmor me masa...
Lajme17 Gusht 2020
Mbledhja e përbashkët e qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës pritet të mbahet pas mesit të shtatorit në Shkodër, ku pritet të nënshkruhen disa marrëveshje të reja mes dy qeverive. Lajmin e ka konfirmuar zëvendëskryeministrja e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.