×
Etiketë: votoni
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Kryeministri Edi Rama, në një videomesazh drejtuar sot bashkëkombësve në Mal të Zi, u bëri thirrje të votojnë Listën Shqiptare dhe të forcojnë partneritetin strategjik me Presidentin Gjukanoviç dhe partinë e tij. “Të dashur bashkatdhetarë...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli u ka bërë thirrje shqiptarëve në Mal të Zi që në zgjedhjet e 30 gushtit të dalin dhe të votojnë për partitë shqiptare, në mënyrë që...
Lajme10 Korrik 2020
Organizata ”Inject”, u ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të mos i japin përkrahje ndryshimeve të bëra në Kodin Civil së fundmi nga Ministria e Drejtësisë (MD). Sipas tyre, me këto ndryshime...
Lajme23 Qershor 2020
Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj, ka kërkuar në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës që të votohen marrëveshjet ndërkombëtare. Ajo ka thënë se ky nuk është rasti kur deputetët e partive politike duhet të...
Lajme23 Qershor 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri, ka marrë fjalën në Kuvendin e Kosovës, ku po diskutohet për votimin e disa marrëveshjeve ndërkombëtare. Tahiri ka bërë thirrje që të votohen këto marrëveshje, ngase...
Lajme23 Qershor 2020
Deputeti i LDK-së, Fatmir Rexhepi e ka marrë fjalen në seancën e Kuvendit. Ai ka thënë se si deputet ka votuar çdo marrëveshje ndërkombëtare pavarësisht dallimeve partiake. I njëjti ka kërkuar që edhe deputetët nga...
Lajme20 Qershor 2020
Kandidati për deputet i LDK’së në zgjedhjet e fundit, Rexhep Gjergji, ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në partinë e Isa Mustafës, ku po kërkohet ngritja në detyrë brenda partisë e Avdullah Hotit dhe shkarkimi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.