×
 • Lajme
 • Lajme

  Rexhepi i LDK-së – opozitës: Votoni marrëveshjet ndërkombëtare, hatri i qytetarëve të Gjilanit

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Deputeti i LDK-së, Fatmir Rexhepi e ka marrë fjalen në seancën e Kuvendit.

  Ai ka thënë se si deputet ka votuar çdo marrëveshje ndërkombëtare pavarësisht dallimeve partiake.

  I njëjti ka kërkuar që edhe deputetët nga VV-ja dhe PDK-ja të veprojnë njëjtë, tash, kur për miratim në Kuvend kanë ardhur 5 marrëveshje tjera ndërkombëtare financiare.

  Nëse për asgjë tjetër, sipas tij, kësaj here hatri i qytetarëve të Gjilanit.

  “Une si deputet në të gjitha mandatet e mia, kame votuar cdo marrëveshje ndërkombëtare sepse kanë qenë me interes për temat, pavaresisht dallimeve politike. E bej nje lutje ndaj PDK-së e VV-së, që kesaj radhe të kenë mirëkuptim për qytetaret e Gjilanit dhe që pikën 5 qe ka të bëjë me trajtimin e ujërave të zeza, është me rendesi. Ka te bëjë me shendetin e 100 mijë qytetareve”, u shpreh ai.

  Kurtishaj: Presim që Shqipëria do të jetë top destinacion turistik edhe për 2023, jo veç për patriotizëm
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një prej të arrestuarve për grabitjen e armatosur në Prizren është Bujar Basha nga Prizreni. Ai ishte i dënuar për një tjetër...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë është arratisur pas shkëmbimit të zjarrit mes grupit të grabitësve me Policinë e Kosovës të...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, nga foltorja e kuvendit ka shprehur kritikën për rastin e shumëpërfolur të ditëve të fundit, pagesën e...
  Të tjera
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka konfirmuar se është larguar nga pozita e shefit të stafit të Presidentes. Vela në një postim në X shkruan...
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  Inteligjenca Artificiale mund të aplikohet për të diagnostikuar më herët autizmin. Aktualisht është kryer një punë kërkimore në këtë fushë dhe ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Prokurori Besart Mustafa ka kërkuar dënimin e ish-ministrit të Jashtëm të Kosovës, Skender Hyseni, i cili po akuzohet për mosraportim të pasurisë,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, ka mbajtur konferencë për medie pas konstituimit të Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore....
  Lajme30 Nëntor 2023
  -Në Gjykatën Themelore në Prishtinë është mbajtur shqyrtimi gjyqësorë në të cilin gjatë dhënies së dëshmisë e dëmtuara Valdete Idrizaj tha se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.