×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ishte duke dhënë intervistë, por e braktisi atë: Presidenti portugez ndihmon në shpëtimin grave që po mbyteshin në det

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Presidenti portugez, Marcelo Rebelo de Sousa ndihmoi në shpëtimin e dy grave që e gjetën veten në telashe pranë plazhit në Algarve.

  Presidenti 71-vjeçar u filmua të shtunën duke notuar në drejtim të grave me një kajak, i cili po fundosej, raportoi BBC.

  De Susa më vonë u tha gazetarëve se gratë ishin tërhequr nga rrymat e detit të plazhit fqinj. Ai po fliste me gazetarët në plazhin Praia do Alvor kur vuri re se kajaku ishte duke u fundosur, transmeton Telegrafi.

  Kamera kapi momentin kur u hodh në det për t’i ndihmuar ata. Një burrë tjetër ishte tashmë atje, duke u përpjekur të ndihmonte dhe të kthente kajakin, ndërsa personi që ishte në skuter gjithashtu erdhi për t’iu ofruar ndihmë.

  Burri në skuter më pas arriti të tërheqë kajakun në breg. Presidenti tha se një tjetër “patriot” e ndihmoi atë me skuterin. Ai paralajmëroi se gratë duhet të jenë të kujdesshme në të ardhmen.

  Presidenti është me pushime në Algarve në përpjekje për të promovuar turizmin atje.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Shefi i politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell tha se Bashkimi Evropian e dënon fuqishëm sulmin e Iranit kundër Izraelit, shkruan...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Mbretëria e Bashkuar ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit, tha kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak në një deklaratë të...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Ministri i Jashtëm izraelit Israel Katz, bëri thirrje për unitet, pasi Irani nisi një sulm kundër Izraelit. “Ne të gjithë duhet të...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.