×
Etiketë: atë
Vip30 Shtator 2020
Mbrëmë është mbajtur debati presidencial mes Donald Trump dhe Joe Biden i cili zgjati më shumë se 90 minuta. Edhe të famshëm të artit shpeshherë tregojnë përkrahjen e tyre për figurat e shtetit. Një nga...
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka thënë se nuk i njeh Dhomat e Specializuara me seli në Hagë. Zv.ministri i Punëve të Brendshme, Zafir Berisha, e mirërpriti këtë deklaratë të ish...
Vip26 Shtator 2020
Kylie Jennerit i bëri shumë përshtypje kur motra e saj e madhe Kim Kardashian publikoi një fotografi të vjetër të saj dhe motrave të saj nga e kaluara. “Fshije menjëherë”, e udhëzoi Kylie, 23 vjeçare,...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi ka vizituar sot pikën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë. Poashtu bashkë me inspektorë kanë shkuar në një pikë karburanti ku inspektorët morën mostrat e naftës dhe...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ka qenë ora 00:07 minuta e mesnatës së 19 shtatorit 2020, ku tre oficerë të Pikës së Kontrollit në Morinë, kanë kapur në kushtet e flagrancës 34-vjeçaren Fjolla Morina. E reja me arsim të mesëm,...
Lajme17 Shtator 2020
Janë bërë më shumë se dy javë që nga dita kur është zhdukur Enver Bekolli nga Prishtina. Familjarët e 80-vjeçarit janë duke e kërkuar që prej asaj dite, por nuk kanë arritur t’i bien në...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një tjetër gazetar u gjet i vdekur në Meksikë këtë javë, i pesti këtë vit në historinë e zymtë të sulmeve të vendit kundër shtypit. Gazetari veteran, Julio Valdivia u gjet të mërkurën pasdite në...
Lajme16 Shtator 2020
Shkelja e marrëveshjes së CEFTA-s dhe asaj të Brukeselit nga ana e Serbisë gjatë qarkullimit të mallrave nga Bashkimi Europian transit për në Republikën e Kosovës, duke detyruar bizneset e Kosovës që të regjistrohen dhe...
Lajme13 Shtator 2020
Lideri i LDK-së, Isa Mustafa tha se duhet sqaruar disa deklarata që po bëhen rreth dialogut Kosovë-Serbi dhe rolin e tij e të liderëve të tjerë të koalicionit qeverisës. Mustafa tha se si Kryetar i...
Sport12 Shtator 2020
Karriera futbollistike pothuajse e çdo lojtari nis nga vendlindja. Njëtrajtshëm është edhe për Lekë Pozhegun nga Gjakova, i cili nisi perspektiven e tij futbollistike në skuadrën e Vëllaznimit, ku më pas kaloi në skuadrën e...
Lajme04 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë Selim Selimi ka thënë se nënshkrimi i marrëveshjes ekonomike  Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë hap një perspektivë të re për të dyja vendet. Selimi, që është pjesë e delegacionit kosovar në Ëashington,...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj do të vizitojë sot Klinikën e Radiologjisë dhe atë të Pediatrisë në QKUK. Vizita e Zemajt nis në ora 11:00.
Lajme01 Shtator 2020
Fatmir Limaj, kryetar i partisë Nisma Socialdemokrate, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se nga takimi në Uashington pritet një rikthim i fuqishëm i dialogut i cili ka për qëllim njohjen përfundimtare...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.