×
Etiketë: det
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Hapja e tunelit Ceneri në pjesën italiane të Zvicrës plotëson shumë ëndrra. Nga viti 2021 udhëtimi me tren nga Zürichu në Milano do të shkurtohet nga 4 në 3 orë. Në vitet e ardhshme mund...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Një 26-vjeçar është mbytyr ditën e sotme në plazhin e Gjirit të Lalëzit. I riu është identifikuar si shtetasi me inicialet Z.T., banues në qytetin e Durrësit. Grupi hetimor ndërkohë ka shkuar në vendngjarje dhe...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Piratët somalezë rrëmbyen një anije me flamur të Panamasë, i pari rrëmbim i suksesshëm që nga viti 2017, thanë zyrtarët rajonalë të enjten. Anija po udhëtonte nga Emiratet e Bashkuara Arabe për në portin e...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Zbulohen detaje tronditëse nga ngjarja në Velipojë. Rreth orës 14:00 të 19 gushtit Indrit Bajraktari së bashku me adoleshenten 17 vjeçare kanë hyrë në det me motor uji që e kishin marrë me qera në...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Një person ka humbur jetën mesditën e sotme në plazhin e Durrësit. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:45 në lagjen 13. "Më datë 19.08.2020, rreth orës 13:45, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës,...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Presidenti portugez, Marcelo Rebelo de Sousa ndihmoi në shpëtimin e dy grave që e gjetën veten në telashe pranë plazhit në Algarve. Presidenti 71-vjeçar u filmua të shtunën duke notuar në drejtim të grave me...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Presidenti i Portugalisë Marcelo Rebelo de Sousa (71) ndihmoi në shpëtimin e dy grave, kajaku i të cilave u përmbys në provincën Algarve. Në foto, shihet teksa presidenti po notonte drejt grave që ishin larguar...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Po pushonin në një dyshek uji, pranë bregut dhe nuk e kuptuan fare sesi i zuri gjumi. Por kur u zgjuan, ishin në det të hapur, më shumë se një kilometër larg plazhit. Kjo i...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Argjentina po përpiqet të zgjidhë misterin e shfaqjes së infeksionit të koronavirusit në 57 marinarë pas 35 ditësh të kaluara në det, përkundër faktit se të gjithë ishin negativë në provën e para-lundrimit. Varka e...
Vip05 Korrik 2020
Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj përveç se partnerë në jetë janë dhe në punë ndaj rrallë herë mund të gjenden larg njëri-tjetrit. Mirëpo duket se këtë fundjavë çifti nuk është nën shoqërinë e tjetrit. Teksa...
Lajme03 Korrik 2020
Një 73-vjeçar nga Kosova ka ndërruar jetë në Durrës pasi është mbytur në det. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Shkëmbit të Kavajës. "Më datë 03.07.2020, rreth orës 19:12, në zonën e Shkëmbit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.