Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Detaje tronditëse nga Velipoja: Emigranti hyri me adoleshenten në det, e la të mbytur dhe doli në breg

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Zbulohen detaje tronditëse nga ngjarja në Velipojë.

  Rreth orës 14:00 të 19 gushtit Indrit Bajraktari së bashku me adoleshenten 17 vjeçare kanë hyrë në det me motor uji që e kishin marrë me qera në zonën e Vilunit.

  Dy orë e gjysmë më pas djali, i cili kishte vite që jetonte në Angli dhe ishte kthyer për pushime ka dalë në breg të detit i vetëm pa motorin e ujit dhe pa vajzën.

  Fillimisht kanë qenë vetë pronarët e motorit të ujit që kanë nisur kërkimet për mjetin e tyre pasi kishte kaluar orari i caktuar i marrjes me qera.

  Më pas është konstatuar që 25 vjeçari ka dalë në breg ndërsa vajza jo. Ndërsa një peshkatar gjeti trupin e pajetë të adoleshentes në ujë, 700- 800 metra larg bregut.

  Policia së bashku me prokuroren e çështjes kanë konstatuar shenja në trupin e vajzes nga Burreli me banim në Tiranë.

  Policia njoftoi sot arrestimin e 25 vjeçarit, emigrant në Angli dhe që ndodhej në Velipojë me pushime.

  Në dëshminë e tij dhënë në polici ka dëshmuar se mjeti ka pësuar defekt dhe është hedhur në ujë për tu kthyer në breg, ndërsa vajza është rrëzuar dhe sipasojë e goditjes së motorit vajza ka humbur jetën.

  Por do të jenë hetimet e mëtejshme që do të zbardhin detajet dhe dinamikën e ngjarjes.

  Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua çelësi i motorrit.

  Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallë së Parë Shkodër për veprime të mëtejshme për veprat penale “Shkaktimi i vetëvrasjes”, “Moskallëzimi i krimit” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin. /oranews

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën nëntë persona tani janë konfirmuar të vdekur si rezultat i një sulmi me dron rus në rajonin e Kievit të...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Të paktën tetë persona u vranë në një sulm me dron rus në rajonin e Kievit, tha shërbimi shtetëror i emergjencave të...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Shqipëria është goditur nga disa tërmete në orët e para të së enjtes. Tërmeti i parë u regjistrua rreth orës 2:09 me...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, në urimin e tij për besimtarët myslimanë, ka shfaqur shpresën që muaji i Ramazanit të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të raportojë në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit, në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Seanca...
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka reaguar nëpërmjet rrjeteve sociale pas një debati që nisi si rezultat i një interviste të kryeministrit,...
  Lajme22 Mars 2023
  Koordinatori i Departamentit për Drejtësi në Kabinetin për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Përparim Gruda, ka thënë se Qeveria Kurti është qeveria...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Të paktën tetë persona u vranë në një sulm me dron rus në rajonin e Kievit, tha shërbimi shtetëror i emergjencave të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.