Kronika

I vdes nëna nga Coronavirusi, ferizajasi paraqet rastin në Polici

I vdes nëna nga Coronavirusi, ferizajasi paraqet rastin në Polici
16:22 | 21 Korrik 2020

Një grua humbi betejën me COVID-19 në Spitalin Rajonal të Ferizajt, vetëm një ditë pasi u shtrua nën kujdes intensiv.

Djali i tij ka raportuar rastin në Polici pasi po dyshon se nëna e tij nuk u trajtua si duhet me oksigjenoterapi.

Sipas burimeve të gazetës, personi në fjalë ka shkuar sot në Polici dhe ka treguar se nënën e kishte dërguar në spital më datë 18.07, dhe e njëjta humbi jetën një ditë pas.

Në deklaratën e tij në Polici, siç mëson Reporteri, ai ka thënë se disa herë u kishte kërkuar mjekëve që të intervenojnë tek pajisja, pas të cilit intervenim ai thotë se gjendja rregullohej. Kështu, ai ka thënë se dyshon që ky problem është shfaqur vazhdimisht dhe kjo ka çuar që nëna e tij ta humb jetën.

Sidoqoftë, Ferizaj është një prej qyteteve më të prekura nga COVID-19, pasi radhitet si qyteti i tretë më i prekur në Kosovë./express/

 

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera