×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Fauci kritikon qytetarët për sjellje të pahijshme gjatë kohës së pandemisë

  FrontOnline
  02 Korrik 2020

  Drejtori i Institutit Kombëtar për alergji dhe sëmundje ngjitëse në SHBA, Anthony Fauci, ka kritikuar ashpër qytetarët për sjelljet e pahijshme gjatë kohës së pandemisë, e më së shumti ka kritikuar ata që po qëndrojnë nëpër bare dhe po konsumojnë alkool.

  Siç raporton Business Insider, Fauci ka theksuar se “pijanecët” siç i ka quajtur ai, po e rrezikojnë tërë shoqërinë nga rritja e numrit të vdekjeve si pasojë e coronavirusit.

  “Baret nuk janë të mirë në këtë kohë. Shoqërimi nëpër bare është shumë i keq. Duhet ta ndalojmë këtë menjëherë”, ka deklaruar Fauci.

  Ai është shprehur tejet i brengosur për shkak të shpërthimit të virusit në katër shtete amerikane, Floridë, Teksas, Kaliforni dhe Arizonë, ku sot është shënuar një shifër rekorde e të prekurve me COVID-19.

  “Tani kemi 40 mijë tjerë të infektuar me coronavirus. Nuk do të habitesha nëse do të arrinim në 100 mijë brenda 24 orëve”, ka shtuar Fauci.

  Sipas informacioneve më të fundit, më shumë amerikanë kanë ndërruar jetë nga coronavirusi sesa në luftërat në Vietnam, Kore, Irak dhe Afganistan.

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Tetë trupa të pajetë janë gjetur në ditët e fundit në Parkun Kombëtar El Veladero në Meksikë. Njoftimi u dha dje në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Në Zvicër, mesatarisht 32,000 njerëz në vit duhet të trajtohen në spital për shkak të efekteve anësore të padëshiruara, dhe 2.2 për...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një 17-vjeçar ka vrarë shokun e tij të ngushtë, për arsye se ky i fundit nuk fshiu një postim në rrjetet sociale....
  Të tjera
  Lajme23 Shtator 2023
  Ditën e djeshme është ndarë nga jeta i riu nga Gjilani, Shpresim Jerliu i cili vuante nga një sëmundje. Për vdekjen në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ministri i Mbrojtjes i Tajvanit i ka përshkruar aktivitetet e shtuara ushtarake të Kinës rreth ishullit si “jonormale” dhe paralajmëroi se rrit...
  Sport23 Shtator 2023
  Athletico Paranaense ka ofruar një përditësim për dëmtimin e sulmuesit Vitor Roque dhe ka konfirmuar se ai ka pësuar dëmtim të ligamentit...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Kryeministri rumun, Marcel Ciolacu do të udhëtojë në Kiev së bashku me disa nga ministrat e tij. Në këtë vizitë pritet të...
  Vip23 Shtator 2023
  Shakira po jetonte përrallën e saj me Gerard Piqué, përpara se jeta e saj në ëndërr të kthehej në një makth pas...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeshefi i Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB), Artan Berisha, tha se po përballen me dy sfida shumë të mëdha, që sipas tij, po...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.