×
Etiketë: fauci
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Në Itali, numri i njerëzve të infektuar me COVID-19 po rritet 19, ku vetëm në 24 orët e fundit u zbuluan 1.670 raste të reja, 250 më shumë se një ditë më parë dhe 20...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dr. Anthony Fauci po paralajmëron që kafenetw dhe restorantet nuk duhet të hapen pasi hulumtimi i Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve tregoi se njerëzit që darkuan kohët e fundit ose shkuan në lokale...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Dr Anthony Fauci, eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në SHBA, u bëri thirrje amerikanëve që të bëhen gati për atë që do të pasojë gjatë muajve të vjeshtës dhe dimrit. “Mos nënvlerësoni kurrë, kurrë potencialin...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
munologu i famshëm Dr. Anthony Fauci paralajmëron se gjatë muajve të ftohtë që na presin situata e pandemisë do të përkeqësohet. Sipas tij koronavirusi nuk do të largohet prandaj duhet të rishikohen dhe njëherë masat...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Eksperti më i lartë i sëmundjeve infektive në SHBA Anthony Fauci tha të premten se vetëm vitin e ardhshëm jeta mund t’i rikthet normalitetit të para-pandemisë. Por gjithçka do të varet sipas tij nga fakti...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Krye eksperti i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci tha sot se nuk ishte dakord me vlerësimin e presidentit, Donald Trump se Shtetet e Bashkuara i kanë kaluar momentet e këqija të pandemisë. Fauci, drejtori i Institutit...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeinfektologu amerikan, Anthony Fauci, ka thënë se përdorimi i duhur i maskave do t’i ndihmonte Shtetet e Bashkuara që ta parandalonin shifrën e frikshme të vdekjeve të parashikuara nga koronavirusi. Sipas një modeli të cituar...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Fauci: Nuk mund ta detyroni dikë të marrë një vaksinë Eksperti kryesor për sëmundjet infektive në SHBA, Anthony Fauci, ka thënë se nuk pret që vaksina e koronavirusit të bëhen e detyrueshme për të gjithë...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të lejonin që infeksioni i coronavirusit të përhapet në mënyrë që të arrihet imuniteti i mundshëm i tufës, numri i vdekjeve do të ishte masiv, veçanërisht në mesin...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Imunologu Anthony Fauci, i cili është po ashtu kreu i Institutit Kombëtar për Sëmundjet Infektive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, u shpreh se një vaksinë kundër Covid-19 mund të jetë e gatshme brenda muajve...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Dr. Anthony Fauci, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHB, u kujtoi amerikanëve se edhe nëse një kandidat për vaksinim kalon procesin e testimit dhe është i suksesshëm deri në fund...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Eksperti më i lartë amerikan për sëmundjet infektive doktor Anthony Fauci ka treguar se ai dhe familja e tij kanë marrë punësuar punëtorë sigurimi pasi kanë marrë “kërcënime serioze”. Ai tha se bashkëshortja e tij...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Eksperti më i lartë amerikan për sëmundjet infektive doktor Anthony Fauci u shpreh i shqetësuar lidhur me rritjen së fundmi të rasteve të reja me koronavirus, veçanërisht në shtetet në jug të vendit. Gjatë një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.