Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Evropa regjistron mbi tre milionë raste me COVID-19

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Mbi tre milionë raste me koronavirusin e ri janë regjistruar zyrtarish në Evropë, gjysma e të cilave në Rusi, në Britaninë e Madhe, në Spanjë dhe në Itali, sipas të dhënave zyrtare.

  Evropa regjistroi sot në mëngjes 3 002 861 raste për një total botëror prej 15 237 784 infektime. Kontinenti mbetet rajoni më i prekur për nga numri i të vdekurve, 206 633 të vdekur nga COVID-19 nga 626 994 të vdekur të regjistruar në botë.

  Rusia, vendi evropian që ka regjistruar numrin më të madh të rasteve me koronavirus 795 038 raste dhe 12 892 të vdekur, Britania e Madhe me 296 377 raste dhe 45 501 të vdekur, Spanja me 267 551 raste dhe 28 426 të vdekur dhe Italia me 245 032 raste dhe 35 082 të vdekur, janë katër vendet e kontinentit që numërojnë zyrtarisht më shumë se 225 000 raste në territorin e tyre.

  Ky numër rastesh të diagnostikuara nuk reflekton numrin real të kontaminimeve pasi shumë vende nuk disponojnë burime të mjaftueshme për të ndërmarrë fushata të gjera depistimi.

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez njoftoi të hënën se Spanja do të shkojë në zgjedhje të përgjithshme të parakohshme më 23 korrik. Ky...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se “aktet e njëanshme” të autoriteteve të Kosovës rrezikojnë ta destabilizojnë rajonin...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lifestyle29 Maj 2023
  Psilocybina, një përbërës halucinogjen i gjetur në kërpudha, ndikon në trurin e njerëzve që vuajnë nga depresioni i rëndë si asnjë lloj...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Lajme29 Maj 2023
  Drejtoresha ekzekutive e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, Getoarbe Mulliqi, ka thënë se sot është dita me më së shumti sulme ndaj...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefi i Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka reaguar për zhvillimet e shkaktuara nga protestat në komunat veriore të vendit. Ai ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.