Bota/Rajoni

‘E varrosën katër muaj më parë’, familja në Egjipt mbeten pa fjalë – pasi ai ‘u shfaq përsëri’

‘E varrosën katër muaj më parë’, familja në Egjipt mbeten pa fjalë – pasi ai ‘u shfaq përsëri’
20:37 | 26 Korrik 2020

Familja e një burri egjiptian, për të cilin ata menduan se kishte vdekur dhe ishte varrosur, kanë mbetur të habitur pasi ai ishte “shfaqur përsëri”.

Sipas Arabnews, Mohamed El-Gammal, i cili është në të 40-at e tij, u gjet duke u endur në varrezat në fshatin Kafr Al-Hosar në rajonin Sharqiyah në veri të Kajros.

Sidoqoftë, familja e tij mendoi se ata e kishin varrosur atë katër muaj më parë pasi ata gabimisht identifikuan një kufomë tjetër si El-Gammal.

El-Gammal, i cili kishte punuar si mësues dhe ishte i martuar dhe kishte fëmijë, kishte vuajtur nga sëmundje mendore dhe shpesh zhdukej deri në një muaj në një kohë, ka thënë një banor i fshatit.

Por në janar ai humbi dhe nuk u kthye më.

Familja e tij vazhdonte ta kërkonte, derisa morën një telefonatë nga një i afërm i cili punonte në një spital lokal.

I afërmi u tha atyre se një kufomë e paidentifikuar kishte mbërritur në spital dhe familja shkoi për të parë nëse ishte El-Gammal.

Ata të gjithë besuan se kufoma ishte e tij veç njërës nga motrat e tij.

Raporti thoshte se një mostër e ADN-së ishte marrë nga trupi por rezultati nuk u mor kurrë nga familja dhe funerali ndodhi në 21 mars.

Katër muaj më vonë, El-Gammal i vërtetë u gjet i gjallë nga të rinjtë gjatë fundjavës dhe u dërgua në stacionin më të afërt të policisë.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera