×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ‘E varrosën katër muaj më parë’, familja në Egjipt mbeten pa fjalë – pasi ai ‘u shfaq përsëri’

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Familja e një burri egjiptian, për të cilin ata menduan se kishte vdekur dhe ishte varrosur, kanë mbetur të habitur pasi ai ishte “shfaqur përsëri”.

  Sipas Arabnews, Mohamed El-Gammal, i cili është në të 40-at e tij, u gjet duke u endur në varrezat në fshatin Kafr Al-Hosar në rajonin Sharqiyah në veri të Kajros.

  Sidoqoftë, familja e tij mendoi se ata e kishin varrosur atë katër muaj më parë pasi ata gabimisht identifikuan një kufomë tjetër si El-Gammal.

  El-Gammal, i cili kishte punuar si mësues dhe ishte i martuar dhe kishte fëmijë, kishte vuajtur nga sëmundje mendore dhe shpesh zhdukej deri në një muaj në një kohë, ka thënë një banor i fshatit.

  Por në janar ai humbi dhe nuk u kthye më.

  Familja e tij vazhdonte ta kërkonte, derisa morën një telefonatë nga një i afërm i cili punonte në një spital lokal.

  I afërmi u tha atyre se një kufomë e paidentifikuar kishte mbërritur në spital dhe familja shkoi për të parë nëse ishte El-Gammal.

  Ata të gjithë besuan se kufoma ishte e tij veç njërës nga motrat e tij.

  Raporti thoshte se një mostër e ADN-së ishte marrë nga trupi por rezultati nuk u mor kurrë nga familja dhe funerali ndodhi në 21 mars.

  Katër muaj më vonë, El-Gammal i vërtetë u gjet i gjallë nga të rinjtë gjatë fundjavës dhe u dërgua në stacionin më të afërt të policisë.

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka arritur në Arabi Saudite. Ai ka thënë se aty do të bëjë një vizitë si pjesë...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Një tërmet me magnitudë 4.6 Rihter tronditi Turqinë pasditen e së martës. Sipas informacioneve të fundit të publikuara nga AFAD, tërmeti ndodh...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi tha sot pas takimit me presidentin malazez, Jakov Milatoviq se Mali i Zi është vendi kandidat...
  Të tjera
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Ish-zv/guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fatmir Gashi ka deklaruar se çështja e dinarit nuk është dashtë të bëhet pjesë e dialogut....
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi tha sot pas takimit me presidentin malazez, Jakov Milatoviq se Mali i Zi është vendi kandidat...
  Vip27 Shkurt 2024
  Sara, Gazi, Egla dhe Juli janë katër banorët e Big Brother VIP në nominim këtë javë. Njëri prej tyre do lë shtëpinë...
  Sport27 Shkurt 2024
  Pëshpëritjet janë atje se Mauricio Pochettino mund të shkarkohet nëse ai nuk arrin të kualifikohet për në Evropë. Kupa e Ligës ishte...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Policia malazeze, ka arrestuar të dyshuarin për vrasjen e Edmond Mustafës në Tivar, mëngjesin e sotëm. Siç bëjnë me dije mediat vendase,...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Kosova dhe Serbia sot kanë zhvilluar një takim në Bruksel. Të dyja palët i ka mbledhur i dërguari i BE-së për dialogun,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.