×
Etiketë: mbeten
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka pyetur Qeverinë se ku kanë mbetur 300 milionë euro financim e kredi shtesë që ua dha Kuvendi për t’i ndihmuar qytetarët e bizneset. Murati në një postim në...
Lajme17 Shtator 2020
Klinika Pulmologjike, e cila qe disa muaj është dedikuar për trajtim të pacientëve me COVID 19, është vendi ku mungojnë kushtet elementare higjienike. Në një konkludim të tillë ka ardhur Ekipi për Kontroll dhe Parandalim...
Lajme05 Shtator 2020
Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH), ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes së Kosovës dhe Serbisë gjatë ditës së djeshme. Në reagimin e tyre thuhet se Shtetet e Bashkuara e përgëzojnë kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të vazhdojnë të lëvizin në shtetet e rajonit, në të njëjtat kushte si edhe aktualisht. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha për Alsat se ende nuk është marrë asnjë...
Lajme29 Korrik 2020
Namazi i Kurban Bajramit do të falet, po ashtu xhumatë dhe namazi ditor do të vazhdojnë të falen nëpër xhamitë e Kosovës. Kështu ka thënë për KosovaPress, sekretari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu....
Bota/Rajoni26 Korrik 2020
Familja e një burri egjiptian, për të cilin ata menduan se kishte vdekur dhe ishte varrosur, kanë mbetur të habitur pasi ai ishte “shfaqur përsëri”. Sipas Arabnews, Mohamed El-Gammal, i cili është në të 40-at e...
Lajme06 Korrik 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka kërkuar ndihmën e Austrisë për heqjen e regjimit të vizave për qytetarët e Kosovës, si vendi i fundit në rajon që nuk gëzon të drejtën e udhëtimit të...
Lajme04 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka dhënë një mesazh urimi për popullin dhe qeverinë amerikane me rastin e 4 Korrikut – Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në vijim po...
Lajme02 Korrik 2020
Marsi ishte muaji kur Kosova regjistroi rastet e para me pandeminë që ka përfshirë gjithë globin, Covid 19. Megjithatë, përkundër rasteve kur cilësohej edhe piku i pandemisë, egzistonte shpresa se kjo do të përfundonte me...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Bashkimi Evropian nuk do të hapë kufijtë e jashtëm për shtetasit e shumicës së vendeve të Ballkanit Perëndimor, pas 1 korrikut, pos për Malin e Zi dhe Serbinë. Kjo supozohet në bazë të një liste,...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për qytetarët e Kosovës dhe vendeve tjera të rajonit të Ballkanit Perëndimor, edhe pas datës 1 korrik, përkundër rekomandimit të mëhershëm të Komisionit Evropian...
Lajme23 Qershor 2020
Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për qytetarët e Kosovës dhe vendeve tjera të rajonit të Ballkanit Perëndimor, edhe pas datës 1 korrik, përkundër rekomandimit të mëhershëm të Komisionit Evropian...
Lajme21 Qershor 2020
Aeroporti i Prishtinës “Adem Jashari” ka njoftuar se trafiku ajror mbetet i ndaluar deri më datën 27 qershor 2020. Përmes një postimi në Facebook, ANP ka njoftuar se mund të ketë ndryshim në çdo kohë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.