×
Etiketë: përsëri
Lajme30 Shtator 2020
Njëri prej atraksioneve turistike të Kosovës, Ujëvara e Mirushës,  është mbushur përsëri me ujë. Pas reshjeve të shiut gjatë javës së kaluar, Ujëvara është mbushur përsëri pas një periudhe thatësie.
Lajme28 Shtator 2020
Edhe sot ka dështuar të votohet në parim Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së i sponsorizuar nga PDK-ja. Ky projektligj mori votat e vetëm 35 deputetëve, ndërsa dy partitë LVV dhe LDK...
Lajme17 Shtator 2020
Që nga ditë kur Donika Kadaj nuk e dha votën për Qeverinë Hoti, e njëjta i ka acaruar punët me subjektin në të cilin përket. Se raportet nuk i kanë të mira është parë edhe...
Lajme15 Shtator 2020
Tash e sa vite, banorët e gjashtë fshatrave të Kamenicës janë në pritje që të furnizohen me ujë në ujësjellës. Ndonëse punimet për të finalizuar këtë projekt kishin nisur në filim të muajit gusht, ato...
Lajme14 Shtator 2020
Rreth 950 zyrtarë të lartë publikë do t’i nënshtrohen kontrollit të plotë të pasurisë nga Agjencia Kundër Korrupsionit. Në mesin e zyrtarëve që do t’i kontrollohet pasuria edhe njëherë është edhe Presidenti i Kosovës, Hashim...
Lajme04 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar përsëri për atë që është duke ndodhur në Uashington. Haradinaj ka thënë se pranon marrëveshje vetëm me SHBA-të sa i përket Ujmanit. “Unë nuk do të pranoj që...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Franca regjistroi më shumë se 7,000 infeksione të reja me koronavirus gjatë 24 orëve për herë të dytë në dy ditët e fundit, tha Ministria e Shëndetësisë të enjten, ndërsa shtrimet në spital për virusin...
Lajme31 Gusht 2020
Ndonëse është vendosur që nxënësit të rikthehen nëpër shkolla nga 14 shtatori, fillimi i vitit të ri shkollor mund të shtyhet edhe disa ditë të tjera. Këtë e ka paralajmëruar Sindikata e Bashkuar e Arsimit,...
Lajme30 Gusht 2020
Është demantuar përsëri Ministria e Shëndetësisë, e cila kishte mbrojtur çmimet e larta në laboratorin e vajzës së biznesmenit Blerim Devolli duke thënë se rezultatet dalin për një orë. Pavarësisht se qytetarët paguajnë shuma të...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Sipas Euronews, një grua në qytetin belg Leuven u ri-infektua tre muaj pas rastit të saj të parë me COVID-19. Virologu belg, Marc Van Ranst tha se kjo “nuk është një lajm i mirë” Belgjika...
Lajme12 Gusht 2020
Ka ringjallur sërish debatin për luftën. Ish-këshilltari i Albin Kurtit në kohën sa ishte kryeministër, pas 4 muaj kur kishte debat e reagime për luftën e fundit në Kosovë, ka rindezur këtë temë. Heronj të...
Lajme11 Gusht 2020
Osman Musliu i ka reaguar Nasim Haradinajt në rrjetin social Facebook. Haradinaj kishte bërë një shkrim të gjatë ndaj Musliut, ku i kishte thënë ndër të tjera se hoxhallarët janë më faqezi se veteranët e...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Kreu i Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump, e ka përdorur një rënie të rasteve të reja të koronavirusit në Floridë, Teksas dhe Arizonë për të pretenduar se ky virus është duke u zhdukur, pavarësisht se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.