×
 • Lajme
 • Lajme

  Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë tregon arsyen e rritjes së numrit të rasteve me koronavirus

  FrontOnline
  30 Qershor 2020

  Në Komunën e Prishtinës sonte janë konfirmuar edhe 41 raste të reja me koronavirus.

  Kjo ka ardhur pas 100 testimeve që janë bërë në Prishtinë.

  Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi, ka thënë se shumica e testimeve janë bërë në QKUK, kurse një numër i vogël i tyre në Qendrat e Mjeksëisë Familjare.

  “Dje u konfirmuan edhe 4 1 raste të reja, 34 raste janë testuar në Klinikën Infektive , kurse 7 prej tyre janë testuar në Qendrat e Mjekësisë Familjare. Kurse të shëruar sot i kemi 7 pacientë”, ka thënë Gashi.

  Ai shtoi se numri i madh i rasteve është i pritshëm për shkak të lëvizjes dhe jetës normale që sipas tij po zhvillohet në kryeqytet.

  “Me këtë numër të madh, pra shifrat që po rezultojnë ditëve të fundit janë të pritshme, për shkak të numrit të madh të rasteve aktive dhe jetës normale që po zhvillohet në kryeqytet. Prishtina në ditët e fundit ka regjistruar një numër të madh të rasteve me koronavirus”, ka thënë Gashi.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.