×
Etiketë: rritjes
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë i Çekisë, Adam Vojtech, ka njoftuar të hënën se ka dhënë dorëheqje pas kritikave për mënyrën se si ka menaxhuar pandeminë e koronavirusit, pasi që numri i rasteve me koronavirus në shtetin...
Lajme17 Shtator 2020
Rritja e rasteve pozitive me Covid-19 në disa vende të botës, sikurse Francë, Spanjë e Itali, ka bërë që edhe vende të tjera të rrezikohen sërish nga një valë tjetër e infeksionit. Udhëheqësi i Organizatës...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka deklaruar së fundmi se vendi nuk do të implementojë një bllokim të dytë, përkundër faktit që u raportua për rritje të rasteve nga coronavirusi. “Ne nuk do ta...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Italia do të mbyllë diskotekat dhe klube dhe do të bëjë maskat obligative në hapësira të jashtme në disa zona gjatë natës, pasi numri i rasteve të reja me koronavirus po rritet, veçanërisht te të...
Lajme01 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se janë të detyruar të ashpërsojnë masat, duke parë numrin në rritje të rasteve e po ashtu mosrespektimin e masave. Ai ka paralajmëruar se konform legjislacionit do të...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Japonia nisi një fushatë të diskutueshme për promovimin e turizmit me paratë e taksapaguesve, megjithë shqetësimet në rritje për një numër të madh të infeksioneve të koronavirusit. Sidoqoftë, qeveria vendosi befas javën e kaluar për...
Lajme04 Korrik 2020
Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka kritikuar Qeverinë Hoti për menaxhimin e pandemisë COVID-19. Haxhiu ka thënë se nuk po shihet as angazhimi më i vogël i Qeverisë në menaxhimin e situatës, ndërkohë Kosova para...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Serbia ka shtrënguar sërish masat e kufizimit si pasojë e COVID-19 pas regjistrimit të pikës së saj më të lartë në rastet e coronavirusit që nga prilli. Madje, sipas Euronews, tri spitale në Beograd, pas...
Lajme30 Qershor 2020
Në Komunën e Prishtinës sonte janë konfirmuar edhe 41 raste të reja me koronavirus. Kjo ka ardhur pas 100 testimeve që janë bërë në Prishtinë. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi, ka...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar shifrën më të lartë ditore të infektimeve me koronavirus. Në 24 orëve të fundit, janë konfirmuar 40 mijë raste me koronavirus. Ngritja e madhe e rasteve ka shtyrë...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Mali i Zi riktheu kufizimet natën vonë të enjten, përfshirë ndalimin e aktiviteteve sportive dhe të mitingjeve politike në natyrë, me qëllimin për të frenuar përhapjen e rasteve të reja. Në një deklaratë, organi kombëtar...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Ministri bullgar i Shëndetësisë, Kiril Ananiev, tha të mërkurën se vendi i tij do ta zgjasë gjendjen emergjente deri më 15 korrik për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus. Bullgaria më herët...
Lajme22 Qershor 2020
Partia e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, Partia Përparimtare Serbe (SNS), ka marrë 63 për qind të votave në zgjedhjet e djeshme në Serbi. Norbert Mappes Niediek (DW) komenton këtë rezultat në prag të takimit Vuçiq...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.