Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i LDK-së: Nëse AAK vendos të largohet, nuk është fundi i botës

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, ka komentuar zhvillimet politike me partnerin e tyre të koalicionit, Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

  Rexhepi ka deklaruar se nuk është fundi i botës nëse AAK largohet nga koalicioni, dhe sipas tij nëse kjo ndodhë, do duhej konsensus për një Qeveri e cila do të çonte përpara proceset e mbetura, njofton Klan Kosova.

  ”Nëse AAK, e ka vendos të largohet, nuk është fundi i botës. Largohet AAK, se si bëhet koalicioni e shohim në momentin kur krijohen rrethana të reja”.

  Kush i konvenon LDK-së ta ketë partner, VV apo PDK?

  ”LDK-së më së miri i konvenon t’i fitojë votat vetë, por s’po mundet të fitojë ashtu asnjë parti vetë”.

  ”Nëse AAK vendos me dalë, duhet ta gjejmë një konsensus më të gjerë”.

  ”Kush e do Kosovën le ta mendojë më të mirën. E kem për borxh që brenda një viti, që nëse AAK del nga koalicioni, të kemi një Qeveri për t’i përmbyllur proceset e mbetura”.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Prizren, me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prizren, më 24 mars 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e masës...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka akuzuar Qeverinë Kurti lidhur me rritjen e çmimit të energjisë elektrike për 15...
  Lajme24 Mars 2023
  Deputeti i Vetëvendosjes, Enver Dugolli ka njoftuar që është liruar nga spitali ku po qëndronte për shkak të gjëndjes së rënduar shëndetësore....
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Ish-i mbijetuari i masakrës në burgun e Dubravës, invalidi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Zeqiri, sa herë që vjen data 24...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Pentagoni raportoi se një kontraktor amerikan u vra dhe pesë trupa ushtarake amerikane, si dhe një kontraktor tjetër, u plagosën në një...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Faton Abdullahu, ka thënë se po të bëheshin në të kaluarën lëshime sa i përket...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se miti i forcave serbe është thyer në Gllogjan. Kështu ka...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Drejtori i Përgjithshëm i platformës jashtëzakonisht të njohur “TikTok”, Shou Zi Chew, dëshmoi dje për më shumë se pesë orë përpara komisionit...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti, në manifestimin qendror në shënim të 25-vjetorit të Epopesë së Dukagjinit, ka thënë se rezistenca e familjes Haradinaj dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.