×
Etiketë: fundi
Lajme18 Shtator 2020
Orarit të zgjatur prej 12 orësh të Policisë së Kosovës, duket se po i vije fundi. Që nga fillimi i pandemisë Covid-19, Policia e Kosovës punoi me orar të tejzgjatur, prej 12 orësh, shkruan Indeksonline....
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Dhjetëra mijëra alarme kanë dalë nga sirenat në të gjithë Gjermaninë, për herë të parë që nga fundi i luftës së ftohtë, në një provë mbarëkombëtare të krijuar për të informuar popullatën se çfarë duhet...
Lajme08 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, ka komentuar zhvillimet politike me partnerin e tyre të koalicionit, Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Rexhepi ka deklaruar se nuk është fundi i botës nëse AAK largohet...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Data 2 shtator 1945 konsiderohet si fundi i Luftës së Dytë Botërore pas dorëzimit të trupave japoneze më 15 gusht të po atij viti. Në këtë ditë, gjenerali i Ushtrisë amerikane, Douglas MacArthur, kryesoi një...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
DJ të ndryshëm nëpër botë shëtitën vazhdimisht për të performuar në festivale e klube të natës. Por COVID-19 solli ndryshime të mëdha edhe në industrinë e klubeve e muzikës. Gjithçka ndryshoi brenda një periudhe shumë...
Lajme17 Gusht 2020
Kolona të gjata janë krijuar në pikat e kalimit kufitar për të hyrë në Kosovë. Kjo pasi që një numër i madh i kosovarëve po kalojnë fundjavat në Shqipëri. Një fluks i madh veturash është...
Lajme11 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka folur për mospajtimet me parterin e koalicionit, Lidhjen Demokratike të Kosovës, për dialogun me Serbinë. Tahiri ka thënë në...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Kompanitë farmaceutike në bashkëpunim me qeverinë e SHBA-së, pritet që nga fundi i verës të fillojnë prodhimin e një vaksine kundër COVID-19, njoftoi një zyrtar i lartë i administratës. “Për sa i përket materialeve të...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Miliarderi italian dhe ish-kryeministri Silvio Berlusconi do të zhvendoset nga qendra e Romës në periferi, raporton gazeta ‘Il Messaggero’. Lajmi është konfirmuar edhe nga vetë ish-kryeministri italian. “Do të zhvendos rezidencën time dhe do të...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Rusia ka regjistruar 6.800 raste të reja me COVID-19. Rusia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Të premten, Rusia raportoi 6.800 raste të reja të koronavirusit, shifra e parë ditore nën...
Lajme25 Qershor 2020
Bashkëkryesuesi i Këshillit Evropian për Marrëdhënie të Jashtme Carl Bildt ka komentuar zhvillimet e fundit politike rreth mospjesëmarrjes së delegacionit të Kosovës në takimin e Washingtonit. ”Ky është fundi i takimit të planifikuar të Shtëpinë...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Në muajin mars, këshilltarët ekonomikë të qeverisë gjermane prisnin që kufizimet e shkaktuara nga pandemia e COVID-19 të zgjatnin vetëm 5 javë. Mirëpo, të martën, ata rishikuan parashikimin e tyre. Po në këtë muaj, këta...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Gjendja e fatkeqësisë natyrore në Shqipëri përfundon sot (23 qershor) nëse nuk ka një tjetër njoftim zyrtar për zgjatjen e saj. E për të shënuar këtë ditë dhe si shenjë falënderimi, Bashkia e Tiranës ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.