×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Fundi i gjendjes së jashtëzakonshme, Tirana organizon një koncert ndryshe

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Gjendja e fatkeqësisë natyrore në Shqipëri përfundon sot (23 qershor) nëse nuk ka një tjetër njoftim zyrtar për zgjatjen e saj.

  E për të shënuar këtë ditë dhe si shenjë falënderimi, Bashkia e Tiranës ka organizuar koncert për mjekët, infermierët dhe të gjithë ata që përgjatë kësaj kohe kanë qenë në frontin e parë të luftës kundër Covid-19.

  Koncerti do të organizohet duke respektuar udhëzimet për parandalimin e përhapjes së virusit.

  Koncerti i quajtur “Muzikë On” pritet të zgjasë 5 orë (19:00-00:00) dhe do të ndiqet vetëm live në Facebook nga publiku.

  Njoftimin zyrtar e bëri përmes një postimi në Instagram edhe kryebashkiaku Veliaj.

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Ministria e Jashtme e Azerbajxhanit bëri të ditur se ambasadori i saj dhe stafi tjetër i ambasadës janë kthyer në Teheran, një...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Kryeministrja e Estonisë, Kaja Kallas, dha dorëheqje nga kjo pozitë, për t’u bërë shefe e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian në...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Salla e Kuvendit të Kosovës është në rinovim e sipër ndërsa Shefi i Kabinitetit të Glauk Konjufcës, Ilir Kërçeli njoftoi se tashmë...
  Lajme15 Korrik 2024
  Gjykata Speciale ka njoftuar se në rastin gjyqësor Januzi dhe të tjerët, është marrë vendim për kalimin e dosjes së çështjes dhe...
  Sport15 Korrik 2024
  Lamine Yamal nuk do ta harrojë kurrë eksperiencën e jashtëzakonshme që e pati në Euro 2024. Super-talenti i Barcelonës ishte sensacion në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili ka thënë se vrima nga e cila rridhte buxheti...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ambasadorët e shteteve më të fuqishme në botë u bën bashkë të dielën në Klan Arena. Ata shkuan për të parë finalen...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.