×
Etiketë: AAK
Lajme25 Prill 2022
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pyetur se ku janë “kufijtë moral” të kryeministrit Albin Kurti dhe presidentes, Vjosa Osmani. Ai tha se presidentja Osmani se me çfarë motivacioni i ka...
Lajme19 Shtator 2020
Kërkesa e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) për postin e presidentit po shihet si e padrejtë dhe e panevojshme nga partneri i saj qeverisës Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK). Megjithëkëtë në partinë e Isa Mustafës thonë...
Lajme18 Shtator 2020
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës vazhdon të insistojë se kreu i kësaj partie, Ramush Haradinaj duhet të jetë president i ardhshëm i vendit. AAK vlerëson se Haradinaj është person unifikues, ashtu siç e kërkon mandati...
Lajme18 Shtator 2020
Deklarata e djeshme e kreut të LVV’së, Albin Kurtit për Liqenin e Ujmanit ka ngritur reagime të shumta. I pari i Vetëvendosjes tha dje përmes një shkrimi në Facebook se Ujmani nuk është ujë, por,...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duke folur për çështjen e zgjedhjes së presidentit të vendit, thotë se ky post nuk mund të zgjidhet pa u konsultuar me partitë opozitare si PDK-ja dhe...
Lajme16 Shtator 2020
Ekipi dialogues i Kosovës në procesin e negociatave me Serbinë mund të pësojë ndryshime të vogla. Dy ministrat e AAK-së, ai i Drejtësisë, Selim Selimi, dhe ajo e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj, me gjasë...
Lajme10 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në Bruksel do të udhëtojë bashkë me zëvendësin e tij në qeveri, Besnik Tahirin. Ky i fundit e ka konfirmuar këtë me anë të një postimi në Tëitter, teksa ka...
Lajme09 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur për të ardhmen e koalicionit qeverisës që ai udhëheq, pas paralajmërimeve se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është afër ndarjes nga partnerët. Hoti  tha se nuk pret që...
Lajme08 Shtator 2020
Diskutimet e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, zgjatën me muaj derisa arritën marrëveshjen për koalicion, e gjatë kësaj kohe duket se anëtarë të kësaj partie po bisedonin edhe me parti të tjera për...
Lajme08 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, ka komentuar zhvillimet politike me partnerin e tyre të koalicionit, Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Rexhepi ka deklaruar se nuk është fundi i botës nëse AAK largohet...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media kërkoi nga subjektet politike në vend që të japin nënshkrimet e tyre për rrëzimin e Qeverisë Hoti, raporton Front Online. Me këtë rast, Konjufca...
Lajme08 Shtator 2020
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk e ka ftuar në takimin e sotëm deputeten Donika Kadaj-Bujupi. Kadaj-Bujupi nuk është ftuar as në mbledhjet e mëparshme që nga abstenimi i saj për zgjedhjen e Avdullah Hotit...
Lajme07 Shtator 2020
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi ka kritikuar ashpër krerët e LDK dhe AAK duke e cilësuar veprimi skandaloz të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe Ramush Haradinaj që Ujmani të shqyrtohet si çështje e pazgjidhur me Serbinë.Bytyçi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.