Lajme

AAK injoron Donika Kadaj-Bujupin, nuk e ftoi në takimin e sotëm

AAK injoron Donika Kadaj-Bujupin, nuk e ftoi në takimin e sotëm
15:51 | 08 Shtator 2020

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk e ka ftuar në takimin e sotëm deputeten Donika Kadaj-Bujupi.

Kadaj-Bujupi nuk është ftuar as në mbledhjet e mëparshme që nga abstenimi i saj për zgjedhjen e Avdullah Hotit për kryeministër.

“Po, nuk kam qenë e ftuar në takime të partisë, as sot dhe asnjëherë prej abstenimit tim ndaj kryeministrit Hoti”, ka thënë ajo për RTV Dukagjinin.

Ndryshe, deputetja më parë, ishte pjesë e AAK-së, para se të kaloj në Vetëvendosje, e më pas u kthye sërish në partinë e Ramush Haradinajt.

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera