×
Etiketë: botës
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Në Itali, numri i njerëzve të infektuar me COVID-19 po rritet 19, ku vetëm në 24 orët e fundit u zbuluan 1.670 raste të reja, 250 më shumë se një ditë më parë dhe 20...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Instituti Serumit të Indisë, prodhuesi më i madh i vaksinave në botë, thotë se do të duhet kohë deri në vitin 2024 që e gjithë bota të vaksinohet kundër coronavirusit. “Realisht për të gjithë botën,...
Lajme19 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një video-mesazhi ka ftuar qytetarët e Kosovës të vetdijësohen në lidhje me kujdesin ndaj natyrës. Osmani mes tjerash ka apeluar për mos konsumimin e duhanit, duke ruajtur...
Lajme08 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, ka komentuar zhvillimet politike me partnerin e tyre të koalicionit, Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Rexhepi ka deklaruar se nuk është fundi i botës nëse AAK largohet...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
“Eja në Suedi“, tha zëri në telefon. “Unë do t’i përgjigjem çfarëdo pyetjeje që dëshiron“. Në linjë ishte Clark Olofsson, një nga kriminelët më famëkeq të Suedisë të shekullit të XX. Ai kishte qenë për...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
“Eja në Suedi“, tha zëri në telefon. “Unë do t’i përgjigjem çfarëdo pyetjeje që dëshiron“. Në linjë ishte Clark Olofsson, një nga kriminelët më famëkeq të Suedisë të shekullit të XX. Ai kishte qenë për...
Lajme26 Gusht 2020
Sot janë bërë 110 vjet nga lindja e Shën Nënë Terezës. Për datëlindjen e 110 të nobelistes shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Shën Nënë Tereza ka shkruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ai ka thënë se...
Lajme11 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka folur për mospajtimet me parterin e koalicionit, Lidhjen Demokratike të Kosovës, për dialogun me Serbinë. Tahiri ka thënë në...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas paralajmëron Europën e Gjermaninë nga iluzioni, se një president i ri amerikan do ta ndryshojë politikën e jashtme të ShBA-së. Ndërkohë presidenti Trump paraqitet i sigurt në fitore. Ministri...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Aviatori amerikan Wiley Post, më 22 korrik të vitit 1933, përmbushi fluturimin e parë i vetëm rreth botës. Fluturimi në avionin me një motor mbuloi një itinerar prej 25 mijë kilometrash dhe zgjati 7 ditë,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.