×
Etiketë: vendos
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Autoritetet franceze nga e hëna i kanë futur në fuqi rregullat e reja kundër përhapjes së koronavirusit në Paris dhe në 11 qytete tjera, në të cilat vlerësohet se ka rrezik të lartë nga pademia....
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Italianët kanë mbajtur referendumin për të kundërshtuar propozimin për të ulur numrin e deputetëve. Italianët janë pyetur nëse duan të ulin numrin e deputetëve nga 630 në 400 në Dhomën e Ulët të Parlamentit dhe...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Pas një fushate për sfidimin e tabuve rreth emrave të grave, Qeveria e Afganistanit ka marrë vendim që në letërnjoftimet e fëmijëve të vendoset edhe emri i nënës e jo vetëm i babait, siç është...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Qeveria gjermane ka vendosur kantonet perëndimore të Zvicrës Fribourg, Gjenevë dhe Vaud në listën e saj të rrezikut të lartë të paralajmërimit të udhëtimit, transmeton albinfo.ch. Fribourg u shtua në listën e Gjermanisë me rrezik...
Lajme08 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, ka komentuar zhvillimet politike me partnerin e tyre të koalicionit, Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Rexhepi ka deklaruar se nuk është fundi i botës nëse AAK largohet...
Lajme07 Shtator 2020
StoltenbergNjë incident i ndodhur para dy javësh në Kosovë kur forcat ushtarake serbe hynë deri në brendësi të kufirit kosovar në zonën e Karaçevës, por edhe mundësia që influenca ruse të trazojë ujërat në një...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
BAG ka riaktualizuar listën e shteteve dhe zonave me rrezik në rritje për infektim me koronavirusi. Kroacia dhe San Marino, veç të tjerave, janë shtetet e reja në këtë listë. Ndërkaq, Belgjika dhe Luksemburgu janë...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Një krim i tmerrshëm ka ndodhur në Woking, Britania e Madhe, ku një 47-vjeçar i preu kokën nënës së tij të moshuar. Babai i tij, Colin ka treguar se Philip Tarver pas një nate plot...
Lajme03 Shtator 2020
Një grup serbësh nga veriu i Kosovës kanë vendosur një flamur serb në digë afër liqenit të Ujmanit, si kundërpërgjigje ndaj atyre që vendosën flamurin e Kosovës. Sot në liqenin e Ujmanit është vendosur flamuri...
Vip02 Shtator 2020
Arbana ka folur për emrin që do ia vendos fëmijës. Arbana Osmani së fundi u përgjigj në pyetjet e ndjekësve, të cilët donin të dinin më shumë rreth saj. Një prej ndjekësve i shkruan “E...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha të martën se nuk i takon atij që ta gjykojë vendimin e revistës satirike “Charlie Hebdo” për ribotimin e ilustrimeve të figurës së profetit Muhamed, duke shtuar se vendi...
Lajme01 Shtator 2020
Posta e Kosovës ka vendosur në qarkullim emisionin e pullës postare “Shkolla e parë shqipe në Stubëll”. Përmes një komunikate për media Posta e Kosovës ka njoftuar se kjo pullë postare i dedikohet vatrës së...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Që nga sot, e hënë, 31 gusht, Sekretariati Shtetëror për Migracion ka forcuar politikat e tij për hyrje në Zvicër dhe kërkesën për karantinë. Çfarë e shtyri SEM të zbatojë rregullat e reja? Masat e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.