×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i AAK-së- Kurtit: Shih kush po na mban moral politik, e hoqe tarifën e u zgërdhive me Bernabiqin

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Deputeti i AAK-së, Gazmend Syla, i ka reaguar kryetarit të VV-së, Albin Kurti.

  Kurti kishte deklaruar se mbajtja e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë është e papranueshme dhe kjo ka nxitur reagimin e deputetit.

  Syla i ka numëruar disa veprime të Kurtit nga të cilat ka përfituar Serbia, duke thënë se ai s’mund të mbajë moral politik.

  Lexoni postimin e tij të plotë:

  Shih kush po mban moral politik. Ja hoqi tarifën Serbisë. U zgërdhi me Berbaniçin. Pranoi dhurata ( testet ) prej Serbisë. Ju dha 10 milion € serbëve të Veriut për rrymë.Na solli Putinin në Pejë. Lejove mbi 150 mjekë ( UDB) me hy ne Kosovë sikur në bahçe të babës, e vazhdon me fol për patriotizëm. U pa patriotizmi yt z.Kurti.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se në Bruksel është diskutuar sa i përket çështjes së transfereve...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një aksident i rëndë ka ndodhur mes dy veturave gjatë ditës së sotme në fshatin Frashër të Mitrovicës. Nga aksidenti janë lënduar...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Pas takimeve të ndara, në Bruksel po zhvillohet takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Infrastrukturës Libur Aliu sot ishe i ftuar të raportojë në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike. Por, i njëjti nuk...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, është hedhur për të dytën herë apelimi i Isni Kilajt kundër mbajtjes së...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadorja gjermane në Serbi, Anke Konrad, në një intervistë për mediat serbe deklaroi se është shumë e rëndësishme që të gjitha marrëveshjet...
  Sport27 Shkurt 2024
  Interi i këtij edicioni është një skuadër e frikshme, që nuk mund ta ndalojë askush. Skuadra e udhëhequr nga Simone Inzaghi është...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot mban mbledhje të jashtëzakonshme për shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. Karrigen e kësaj pozite, Front...
  Vip27 Shkurt 2024
  Aktori i “Sex and the City”, Eddie Driscoll, ka vdekur në moshën 60-vjeçare pas një beteje me kancerin. Eddie Driscoll luajti në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.