×
Etiketë: kurtit
Lajme27 Shtator 2020
Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, përmes një postimi në FaceBook i ka reaguar liderit të VV-së, Albin Kurtit dhe deklaratave të tij të fundit rreth Gjykatës Speciale. Lushtaku ka thënë se UÇK-ja as...
Lajme27 Shtator 2020
Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, e ka sfiduar ish-Kryeministrin Albin Kurti lidhur me arrestimet e fundit të Gjykatës Speciale. Molliqaj e ka pyetur Kurtin se ku është sot ai dhe çka mund të bëhet tash...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se nuk kanë frikë se mund të rrëzohet Qeveria Hoti, dhe se partnerët e koalicionit qeverisës nuk kanë dallime. Selmanaj ka th;n; se asnjë qeveri nuk mund të...
Lajme24 Shtator 2020
Në të kaluarën u raportua se Ministria e Agim Veliut kishte marrë vendim për ta refuzuar kërkesën e këshilltarit amerikan të Albin Kurtit, Tienmu Ma për të qëndruar në Kosovë. Kësisoj, aso kohe u raportua...
Lajme21 Shtator 2020
Pas nënshkrimit të marrëveshjes ekonomike në mes të kryeministrit Hoti dhe delegacionit amerikan, është mbajtur një konferencë për media. Kjo marrëveshje u quajt historike, e cila është një hap para drejtë marrëveshjes finale me shtetin...
Lajme21 Shtator 2020
I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell arrin sot për vizitë zyrtare në Kosovë, bashkë me një delegacion të qeverisë amerikane i udhëhequr nga kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i brendshëm, Agim Veliu, i ka bërë thirrje ish-Kryeministrit Albin Kurtit që t’ia fillojë luftën ndaj kriminelëve të Vetëvendosjes në Prishtinë. Këtë qëndrim Veliu e ka thënë pasi ish-Kryeministri tha se koka e krimit...
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka reaguar pasi Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, tha se disa kazino në Karaçevë të Kamenicës janë ndërtuar në kohën e Qeverisë Kurti. Sipas Rexhajt,...
Lajme18 Shtator 2020
Deklarata e djeshme e kreut të LVV’së, Albin Kurtit për Liqenin e Ujmanit ka ngritur reagime të shumta. I pari i Vetëvendosjes tha dje përmes një shkrimi në Facebook se Ujmani nuk është ujë, por,...
Lajme12 Shtator 2020
Ish-deputeti i Parlamentit të Kosovës, Labinot Tahiri i ka dal në mbrojtje liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Tahiri nuk beson se ish-kryeministri i Kosovës është anti-amerikan. Përmes një statusi këngëtari i njohur ka kërkuar...
Lajme08 Shtator 2020
Ish-deputeti i PSD’së dhe VV’së, Visar Ymeri thotë se në Kosovë duhet të lejohet debati për dialogun. Ymeri ka thënë se reagimi i Grenellit ndaj Kurtit është i ekzagjeruar. “Zoti Grenell nuk e ka bash...
Lajme01 Shtator 2020
Një fans i flaktë i liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, e ka printuar fotografinë e këtij të fundit mbi veturën e tij BMW Nga dashuria e madhe për ish kryeministrin Albin Kurtin, një qytetar kosovar...
Lajme29 Gusht 2020
Njeriu i dytë në Qeveri gjatë kohës sa Kurti ishte kryeministër, Haki Abazi, po thotë se marrëveshja e Washingtonit do ta kapitullojë Kosovën, meqë sipas tij, do t’i hiqet kontrolli mbi Ujmanin dhe Trepçën. Sipas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.