Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Veliu: I kërkova Kurtit t’i mbyllë kazinot në Karaçevë, por nuk lejoi

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka reaguar pasi Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, tha se disa kazino në Karaçevë të Kamenicës janë ndërtuar në kohën e Qeverisë Kurti.

  Sipas Rexhajt, deklaratat e Veliut janë të pavërteta, meqenëse në atë kohë ka qenë mbyllje totale dhe qytetarët nuk mund të kenë shkuar në kazino.

  “Ministri ilegal, po thotë edhe të pavërteta. Deklarata e juaj që hapja e kazinove në kohën e qeverisë Kurti është për me qeshë. Në atë kohë ka qenë kohë pandemie, dhe aq qenë mbyllje totale. Mos gënjeni kaq hapur, sepse nuk i takon një ministri me gënjy kështu”, ka thënë Rexhaj.

  Pas këtyre deklaratave, e ka marrë sërish fjalën Veliu, i cili ka treguar se si në muajin shkurt ka kërkuar nga ish-kryeministri Albin Kurti, që të bëhet një operacion për mbylljen e kazinove atje, por që thotë se Kurti nuk kishte dhënë leje.

  “Është fakt i vërtetë që gjatë Qeverisë Kurti janë ndërtuar dhe kanë funksionuar pa pengesë të gjitha kazinotë. Në muajin shkurt nga shefi yt kam kërkuar që të bëhet operacion që të ndalojmë punën e kazinove, por nuk ka leju. Shko pyete”, ka thënë Veliu duke iu drejtuar Rexhajt.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme do të votojë sot edhe një herë për liberalizimin e...
  Lajme23 Mars 2023
  As pas 11 muajve, Blerim Isufaj nuk ka marrë “aminin” që i duhet për t`u emëruar Kryeprokuror i ri i Shtetit. Çështja...
  Lajme23 Mars 2023
  Shqipëria është goditur nga disa tërmete në orët e para të së enjtes. Tërmeti i parë u regjistrua rreth orës 2:09 me...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ironizuar me deklaratën e sotme të kryeministrit Kurti, ku tha se ka Asociacion. Ahmeti ka publikuar...
  Lajme22 Mars 2023
  Kosova konsiderohet si një nga vendet me tregun me të lirë të punëtoreve në rajon dhe ky fakt e bën atë një...
  Lajme22 Mars 2023
  Profesori amerikan në Universitetin e Johns Hopkins ka thënë se Administrata Biden duhet ta bindë Ukrainën nëpërmjet marrëveshjes së Ohrit që ta...
  Lajme22 Mars 2023
  Për të enjten parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë. Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me...
  Lajme22 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka sjellë Marrëveshjen e Ohrit, ku bën pjesë Asociacioni...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, thotë se është përhapur masivisht fenomeni i shtëpive të barit. Ajo u shpreh se në Shqipëri ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.