×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Daçiqi falënderon Algjerinë për mosnjohje të Kosovës një ditë pasi Grenelli tha se Serbia ka ndalur fushatën

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Nënkryetari i parë i Qeverisë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka falënderuar Algjerinë për siç ka thënë ai “mbajtje të pozicionit parimor” kur bëhet fjalë për pavarësinë e Kosovës.

  Ai në një bisedë me ministrin e Punëve të Jashtme të Algjerisë, Sabri Boukadoum, e ka falënderuar atë dhe shtetin e tij që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës, njofton faqja zyrtare e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë të martën.

  Dhe ky falënderim i Daçiqit vjen vetëm një ditë pasi emisari i presidentit të SHBA-së Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, njoftoi se Serbia ka ndaluar fushatën kundër pavarësisë së Kosovës për t’i hapur rrugë takimit në Washington, më 27 qershor.

  Për ndaljen e fushatës nga Serbia, dje ka shkruar edhe kryeministri Avdullah Hoti.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të vizitojë Turqinë të premten dhe të shtunën, tha zëdhënësja ruse Maria Zakharova, ndërsa të...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Gjermani, ku si pasojë e një sulmi me thikë kanë mbetur të...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Papa Françesku, që po përballet me grip, është dërguar në spital të mërkurën pas deklarimit të përjavshëm, ka njoftuar Vatikani. Vatikani nuk...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Një veturë është djegur sot rreth orës 15:00 në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë. Rastin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësja...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ekspertë të fushës po deklarohen se çështja e dinarit serb është zgjidhur në vitin 2002. Por, se ndoshta kjo po bëhet vetëm...
  Vip28 Shkurt 2024
  Ilnisa Agolli dhe Sara Karaj kanë patur një debat të ashpër me njëra-tjetrën. Kjo nisi që me hyrjen e modeles pasi gazetarja...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-kryetari i Gjykatës së Apelit, Hasan Shala, ka deklaruar se Milan Radoiçiqi, udhëheqësi i grupit të armatosur të Serbisë që kreu sulmin...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi, ka theksuar se Milan Radoiçiq ka grushtuar brutalisht Aleksandar Spiriq, ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës Veriore,...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Tash e dy ditë kanë filluar gërmimet e para për të pagjeturit për këtë fillim vit në Prekaz. Lajmin e ka bërë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.