Front TV

COVID-19: Prishtina përsëri me më së shumti raste, këto janë komunat e tjera të prekura

COVID-19: Prishtina përsëri me më së shumti raste, këto janë komunat e tjera të prekura
15:30 | 17 Korrik 2020

Prishtina përsëri ka shënuar numrin më të madh të infeksioneve ditore me COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 5.472 raste nga 30.005 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 124 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Më datë 16 korrik 2020, janë shëruar 95 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.640 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.708.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 28 raste, komuna Podujevë 16 raste, komuna Ferizaj 12 raste, komuna Mitrovicë 10 raste, komuna Drenas 7 raste, komuna Prizren 6 raste, komuna Gjilan 5 raste, komuna Vushtrri 5 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Shtime 4 raste, komuna Suharekë 3 raste dhe me nga 1 rast komunat: Kaçanik dhe Skenderaj.

 

https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/642155790037459/?v=642155790037459

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera