Gjuha:
×
Etiketë: prekura
Lajme10 Gusht 2020
Instituti Kombëtar I Shëndetit Publik, ka publikuar rastet e reja me coronavirus në Kosovë, ku numri i të prekure vë për 24 orë është 172 raste, raporton portali FrontOnline. Nga 172 rastet e reja me...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Ndryshimi i klimës do të thotë që rajone me shumë thatësira dhe përmbytje do të përjetojnë edhe më shumë ngjarje të tilla. Ndryshimi i klimës do të çojë në më shumë reshje shiu, por gjithashtu...
Front TV17 Korrik 2020
Prishtina përsëri ka shënuar numrin më të madh të infeksioneve ditore me COVID-19. Numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 5.472 raste nga 30.005 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 124 raste...
Banka03 Korrik 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një konferencë virtuale mbi qasjen në financa për biznese, marrë parasysh pasiguritë e mëdha financiare të kësaj kohe. Sic thuhet në kumtesën e lëshuar nga OEAK, gjatë kësaj konference,...
Lajme30 Qershor 2020
Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina vazhdon të prijë për nga numri i madh i të infektuarve me Covid-19. Që nga përhapja e pandemisë e deri më tani janë identifikuar 629 prishtinas të prekur me këtë virus....
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Qeveria kroate do t’i përkrahë financiarisht kompanitë që i kanë pakësuar ditët e punës gjatë javës dhe të ardhurat e të cilave kanë rënë për së paku 20 për qind në krahasim me muajin e...
Front TV18 Qershor 2020
Nënkryetari i Prishtinës, Muhedin Nushi, tha se personat e infektuar në komunën e Prishtinës, janë  të gjitha raste kontakti ndërsa me Coronavirus janë të prekura 16 lagje të Prishtinës. https://frontonline.net/keto-jane-lagjet-dhe-cerdhet-e-prishtines-me-coronavirus-nenkryetari-propozon-strategjine/ “Të gjitha burimet e infeksionet...
Lajme18 Qershor 2020
Deri tani në Kosovë janë testuar afër 20 mijë persona, ku prej tyre pozitiv kanë rezultuar 1 mijë e 833 persona, me gjithsej 34 raste të vdekjes. Komunat të cilat kanë numër treshifror të të...
Ekonomi16 Qershor 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sot ka pritur në takim përfaqësuesit e BSPK-së, Avni Hajdini dhe Ymer Ymeri, me të cilët ka diskutuar lidhur me gjendjen ekonomike të krijuar në përgjithësi në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.