Gjuha:
×
Etiketë: komunat
Lajme21 Shtator 2020
Kosova aktualisht ka 15 mijë e 142 raste me koronavirus që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para. Derisa numri i rasteve aktive me koronavirus është 1 mijë e 853, pesë komuna të...
Ekonomi21 Shtator 2020
Drejtori i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, Sami Mazreku, përmes një shkrese i është drejtuar Avokatit të Popullit të Republikës së Kosovës, Hilmi Jasharit, nga i cili ka kërkuar inicimin e procedurës për ndryshimin dhe...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme08 Shtator 2020
Komuna e Obiliqit është renditur ndër komunat e para me performancën më të mirë në Grantin e Performancës të Ministrisë së Administratës dhe Pushtetit Lokal për vitin 2019. Me këtë rast, kryetari Gashi, ka falënderuar...
Lajme03 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është zotuar se nuk do të ketë shkurtime buxhetore për Komunat e Kosovës në vitin 2021. Këtë zotim e ka bërë kreu i Qeverisë gjatë një komunikimi me Asociacionin e...
Lajme29 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 466 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...
Lajme28 Gusht 2020
Nesër mbi 26 mijë maturantë kosovarë do t’i nënshtrohen Testit të Maturës, e përgatitjet që ky testim të zhvillohet tashmë i kanë bërë edhe Komunat e Kosovës dhe Ministria e Arsimit. Testi do të zhvillohet...
Lajme23 Gusht 2020
Të hënën Asociacioni i komunave të Kosovës, do të takohet me kryeministrin Hoti dhe tre ministra, ku do të diskutohet rreth kritereve dhe formulës së shpërndarjes së 10 milionë eurove në komuna, fillimi i procesit...
Lajme23 Gusht 2020
Përkundër situatës së krijuar me pandeminë, komunat e vendit janë të gatshme të nisin mësimin në shkolla që nga 1 shtatori. Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se në bazë...
Lajme22 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës edhe për 24 orët e fundit prinë për nga numri më i madh i të infektuarve me Coronavirus, shkruna Front Online. Sipas Institutit të Shëndetit Publik, në Prishtina janë regjistruar 34 raste...
Lajme22 Gusht 2020
Kur kanë mbetur edhe një javë për fillimin e vitit të ri shkollor, Ministria e Arsimit dhe Shkencës ende nuk ka vendosur se si do të mbahet procesi mësimor. Kjo ministri ka ofruar tre skenar...
Lajme22 Gusht 2020
Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se drejtorët komunalë të arsimit dhe të gjitha komunat janë shprehur të gatshme që të fillojë viti i ri shkollor më 1 shtator të...
Lajme21 Gusht 2020
Prishtina edhe sot po prinë me numrin më të madh të të infektuarve. Vetëm në 24 orët e fundit në kryeqytet janë regjistruar 47 raste të prekura me këtë virus, raporton Front Online.  LEXO EDHE:...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.