×
 • Kronika
 • Kronika

  Afër 13 vjet burgim e 37.5 mijë euro gjobë ndaj 4 personave për trafikim me narkotikë

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Katër persona janë dënuar me 12 vjet e dhjetë muaj burgim për trafikim narkotikësh, derisa kanë marrë një gjobë prej 37.5 mijë euro, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

  Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special thotë se ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarve A.N., I.B., L.O., për veprën penale “blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge” dhe kundër të akuzuarit V.E. për veprën penale blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge dhe mbajtja në pronësi, kontroll, posedim apo shfrytëzim të paautorizuar të armëve, transmeton KOHA.

  “I akuzuari A.N. është shpallur fajtor dhe është dënuar me dënim me burgim në kohëzgjatje prej 2 vjet e 10 muaj burgim dhe dënim me gjobë në shumën prej 7.000 euro, të cilën shumë i njëjti është i obliguar ta paguajë në afat prej 15 ditësh pas plotfuqishmërisë së aktgjykimit. Në këtë dënim do t’i llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim nga data 24.06.2019 e tutje”, thuhet në njoftim.

  Derisa të akuzuarit I.B. dhe L.O. janë shpallur fajtorë dhe janë dënuar secili veç e veç me dënim me burgim në kohëzgjatje me nga 3 vjet e 6 muaj dhe dënim me gjobë në shumën prej 10.000 euro, të cilat shuma të njëjtit janë të obliguar ta paguajnë në afat prej 15 ditësh pas plotfuqishmërisë së aktgjykimit. Në këtë dënim do t’ju llogaritet koha e kaluar në paraburgim nga data 24.06.2019 e tutje.

  Kurse i akuzuari V.E. është shpallur fajtor dhe është dënuar me dënim unik me burgim në kohëzgjatje prej 3 vjetësh dhe dënim me gjobë në shumën prej 10.500 euro, të cilën shumë i njëjti është i obliguar ta paguajë në afat prej 15 ditësh pas plotfuqishmërisë së aktgjykimit. Në këtë dënim do t’i llogaritet koha e kaluar në paraburgim nga data 24.06.2019 deri me datë 27.01.2020.

  “Të akuzuarve A.N., I.B. dhe L.O. iu është vazhduar masa e paraburgimit deri në plotfuqishmërinë e këtij aktgjykimi”, thuhet në njoftim.

  Gjithashtu bëhet e ditur se nga të akuzuarit janë konfiskuar 55 kilogram e 432 gram narkotik të llojit marihuanë, veturat: Citroen C8, Audi A6, BMË X3, Beugeto Pickup, konfiskohen 9 telefona mobil së bashku me sim kartela, para të gatshme në vlera të ndryshme 2573.4 euro, 750 lekë, 245 euro,18.100 lekë, 390 euro dhe 101.400 lekë, 4.460 lekë, një pistoletë e markës GAP, 9 mm, një karikator dhe 18 fishekë.

  Big Brother VIP Albania në NimiTV
  Nga Rubrika
  Kronika15 Korrik 2024
  Gjatë 24-orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar gjithsej 1 mijë 667 tiketa trafiku. Gjatë kësaj periudhe kohore po ashtu raportohet...
  Kronika15 Korrik 2024
  Një burrë bashkë me dy djemtë e tij janë arrestuar në Fushë Kosovë, pasi që pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes vete...
  Kronika15 Korrik 2024
  Një grua është raportuar e vdekur në Prishtinë. Sipas raportit policor, tri vajzat e të ndjerës dyshojnë se vdekja e nënës së...
  Të tjera
  Lifestyle15 Korrik 2024
  Kur vjen puna te humbja e peshës, terma të tilla si “kalori të pakta”, “zero kalori” dhe “prerja e kalorive” janë hedhur...
  Lajme15 Korrik 2024
  Një top ofertë të pa parë deri më tash ka lansuar kompania numër një për turizëm në Kosovë Sharr Travel për në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kurti takohet me drejtoren e NDI, ZKM: Diskutuan për zhvillimet në vend dhe në botë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka...
  Lajme15 Korrik 2024
  Agjencia për Informim dhe Privatësi, në kuadër të mbrojtjes së të dhënave personale të qytetarëve, përkatësisht mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për...
  Lajme15 Korrik 2024
  Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar për Ligjin e ri të miratuar për KPK-në javën e kaluar, duke thënë kjo paraqet mosrespektim...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci shkroi se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përcjellur “me shumë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.