×
Etiketë: gjobë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Shteti perëndimor gjerman i Vestfalisë Veriore dëshiron të godasë njerëzit që japin informacion të rremë për shpërthimin e Covid-19 në restorante, kafene ose parukeri. Njerëzit të cilët nuk arrijnë të japin detaje të sakta të...
Kronika30 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit J. M., duke e gjykuar me 500 (pesëqind) Euro gjobë dhe 4 (katër) muaj burgim, i cili dënim me pajtimin e palës është zëvendësuar...
Lajme23 Shtator 2020
Pas pranimit të fajësisë, i akuzuari për dhënie të 10 eurove ryshfet, Senisha Popadiq, është dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë me 6 muaj burgim me kusht e 600 euro gjobë. Dënimi me burgim në...
Kronika08 Shtator 2020
Është duke vazhduar shpërndarja e gjobave nga Drejtoria e Inspeksionit në Prishtinë. Një e tillë në vlerë 100 euro u shpërnda sot në drejtim të dikujt që hodhi dhe në tokë publike. Kjo gjë u...
Lajme07 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjakovë, të hënën, e ka dënuar me 300 euro gjobë dhe 1 vit burgim me kusht të akuzuarin për dhënie të ryshfetit, Andon Vasiliu Dënimi me kusht ndaj të akuzuarit Vasiliu nuk...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Gjykata e Qarkut në Andelfingen, Kantoni i Cyrihut ka dënuar një oficere të Policisë Kantonale për shkaktim lëndimi të rëndë trupor. Ajo duhet të paguajë një gjobë prej 24,000 frangash në 300 njësi ditore prej...
Kronika25 Gusht 2020
Të martën, në Gjykatën Themelore në Prizren, është shpallur aktgjykim dënues ndaj Bekim Bashës, i akuzuar se ka kryer veprën penale të dhënies së ryshfetit. Pas pranimit të fajësisë, Basha u dënua me 1,200 euro...
Lajme15 Gusht 2020
Qytetarëve që ju merren të dhënat nga Policia e Kosovës, të cilët nuk respektoj masat anti-Covid-19, (si emri, mbiemri dhe numri i letërnjoftimit), parashihet të gjobiten ose të dënohen me burgim deri në tetë vjet....
Lajme23 Korrik 2020
Një qytetar i pandërgjegjshëm, duke vepruar në kundërshtim me ligjin, e për përfitime personale, ka dëmtuar rënd argjinaturën/bankinën mbrojtëse nga vërshimet të lumit ‘Silnica’ afër fshatit Novolan. Ky dëmtim i argjinaturës rrezikon vërshime masive dhe...
Kronika17 Korrik 2020
Gjykata Themelore në Gjakovë – Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur aktgjykim dënues kundër dy të akuzuarve A. M. (1) dhe A. M. (2), shtetas të Republikës së Shqipërisë sepse në bashkëkryerje kanë kryer...
Lajme11 Korrik 2020
Kryeinspektori Lulzim Syla ka folur gjerësisht për gjendjen që ka shkaktuar COVID-19 në tregun e Kosovës. Ai në një intervistë për lajmi.net ka thënë se pandemia ka bërë që bizneset të manipulojnë me çmime në...
Lajme07 Korrik 2020
Inspektorati Sanitar i Komunës së Vushtrrisë, ka gjobitur sot L.B., punëtore shëndetësore në Prishtinë, me 1000 euro për shkelje të vendimit për vetizolim, pasi e njëjta kishte rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe kishte thyer vetizolimin...
Kronika07 Korrik 2020
Gjykata Themelore në Gjakovë, të martën, e ka dënuar me 1,600 euro gjobë të akuzuarit për armëmbajtje pa leje, Faton Thaqi. Sipas aktgjykimit të shpallur nga gjykatësi Nikollë Komani, i akuzuari Thaqi gjobën është i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.