Lajme

Një mijë euro gjobë për shkelje të masës së vetizolimit

Një mijë euro gjobë për shkelje të masës së vetizolimit
18:01 | 07 Korrik 2020

Inspektorati Sanitar i Komunës së Vushtrrisë, ka gjobitur sot L.B., punëtore shëndetësore në Prishtinë, me 1000 euro për shkelje të vendimit për vetizolim, pasi e njëjta kishte rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe kishte thyer vetizolimin duke dalë në qytet.

Në një komunikatë për media thuhet se bashkëpunimi me qytetarët në këtë pandemi është i shkëlqyeshëm, ku edhe deri te rasti në fjalë ka ardhur për shkak të raportimit nga qytetarët.

Shtabi Emergjent Komunal fton qytetarët që bashkë t’iu përmbahen masave të IKSHPK-së për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera