×
Etiketë: burgim
Lajme26 Shtator 2020
Fletarrestimi i lëshuar nga Prokurori i Specializuar për kryetarin e OVL-UÇK’së, Hysni Gucati e ngarkon atë me tri vepra penale bazuar në Kodin Penal të Republikës së Kosovës. Sipas pretendimeve të Speciales, ai mund të...
Lajme24 Shtator 2020
Ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, Shefki Spahiu, është dënuar sot me burgim të përjetshëm nga Gjykata në Prizren për vrasjen e të riut Jetmir Aliaj në Suharekë. Mirëpo, kjo nuk është hera e parë që...
Lajme24 Shtator 2020
Ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, Shefki Spahiu, është dënuar sot me burgim të përjetshëm nga Gjykata në Prizren për vrasjen e të riut Jetmir Aliaj në Suharekë. Pas shpalljes së aktgjykimit për djalin e tij,...
Lajme18 Shtator 2020
Ish-kryetar i Lipjanit, Shukri Buja është dënuar me dy vjet burgim për keqpërdorim detyre për rastin e njohur si “Ferronikeli”. Avokati i tij, Arianit Koci në një prononcim për media ka thënë se nuk janë...
Lajme18 Shtator 2020
Me dy vjet burgim është dënuar ish-kryetari i Lipjanit, Shukri Buja, i cili dënim do të ekzekutohet 15 ditë pas hyrjes në fuqi të këtij aktgjykimi. Buja akuzohej për rastin e njohur si “Feronikeli”, bashkë...
Lajme14 Shtator 2020
Për herë të dytë Gjykata Themelore në Gjakovë ka marrë aktgjykim dënues për të akuzuarin Pjetër Ndrecaj, i cili vrau gruan dhe vajzën e tij, raporton Front Online. Trupi gjykues me kryetar Gëzim Pozhegun e...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Një grua sllovene u shpall fajtore për copëtimin e qëllimshëm të dorës së saj me sharrë rrethore, si pjesë e një skeme mashtrimi për të fituar 1 milion euro dëmshpërblim. Sipas medieve të huaja, përcjell...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Giuseppe Mastini, 60 vjeç, i cili ishte dënuar me burgim të përjetshëm në vitin 1989, është arratisur nga një burg i sigurisë së lartë në Sardenjë të Italisë. Policia e ka nisur një operacion në...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Giuseppe Mastini, 60 vjeç, i cili ishte dënuar me burgim të përjetshëm në vitin 1989, është arratisur nga një burg i sigurisë së lartë në Sardenjë të Italisë. Policia e ka nisur një operacion në...
Lajme28 Gusht 2020
Vetëm 9 vjet burgim i janë dhënë një babai në Iran për vrasjen e vajzës së tij 14-vjeçare. Romina Ashraf, vajza e tij, u vra sa ishte në gjumë. Identiteti i babait nuk është bërë...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Gjyqtarët ndërkombëtarë në Hagë pritet të nisin të martën seancën për apelin e komandantit ushtarak të serbëve të Bosnjës, Ratko Mlladiq, kundër dënimit për burgim të përjetshëm për gjenocidin e kryer në masakrën e Srebrenicës...
Kronika24 Gusht 2020
Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti për Krime të Rënda ka marrë vendim që të dënojë me 15 vjet burgim A. Nikçin i cili, kishte vrarë me bisht të sëpatës vëllain e tij me datën...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Huan Karlos Moreno një burrë nga Meksika  është dënuar me 50 vjet burgim për vrasjen e gazetares , Miroslava Breach,  e cila punonte në gazetën kombëtare “ La Jornata”  dhe merrej kryesisht me raportimet rreth...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.