×
 • Lajme
 • Lajme

  Aeroporti i Prishtinës hapet të dielën, Ministria e Shëndetësisë publikon udhëzimet për udhëtarët

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Aeroporti i Prishtinës do të hapet më 28 qershor, ndërsa Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzimet për mbrojtje nga Covid-19 për udhëtarët në aeroporte.

  Këto janë udhëzimet që ka publikuar MSH-ja:

  Mbajtja e maskave është obligim për pasagjerët.

  Maskën duhet ta zëvendësoni cdo katër orë.

  Kontrolloni se keni maska të majftueshme dhe xhel sentitizues per udhëtimin tuaj.

  Mbani distancën fizike prej së paku 1.5 metrash.

  Kufizoni kontaktin e drejpërdrejtë me sipërfaqet dhe njerëzit.

  Plotësoni Pyetësorin e Monitorimit të Shëndetit të linjës tuaj ajrore.

  Deklarata e rrejshme për COVID-19 mund të rezultojë në refuzimin për të proceduar më udhëtimin.

  Pasagjerëve që nuk zbatojnë masat parandaluese mund t’iu refuzohet hyrja në aeroplan.

  Në terminal lejohen vetëm udhëtarët dhe shoqërues të të miturve.

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.