×
Etiketë: hapet
Kronika28 Shtator 2020
Një grua në Podujevë ka penguar zyrtarët policorë në kryerjen e detyrës dhe ndaj saj Policia ka hapur rast. E gjithë ngjarja ndodhi kur disa qytetarë e kanë penguar një burrë në Podujevë që t’i...
Lajme21 Shtator 2020
Në hollin e Kuvendit të Kosovës, është hapur ekspozita me fotografi të piktorit Haki Gjakli, që i kushtohet grave të dhunuara gjatë luftës në Kosovë. Në hapje të kësaj ekspozite piktori Gjakli ka thënë se...
Lajme20 Shtator 2020
Këshilli i Studentëve të UP’së ka bërë të ditur se është hapur afati për pranimin e studentëve të rinj në fakultete. Afati do të hapet të hënën më datë 21.09.2020 dhe do të mbyllet më...
Lajme19 Shtator 2020
Maturantët të cilët e kanë kaluar me sukses Testin e Maturës e që planifikojnë t’ia mësyjnë për studime Universitetit të Prishtinës, shumë shpejt do të njoftohen për detajet e konkursit për pranim. Kështu kanë bërë...
Lajme16 Shtator 2020
Studentët e Fakultetit të Mjekësisë, kanë paralajmëruar se do të ketë protesta në rast se nuk do të hapet biblioteka për këta studentë. Ata kanë njoftuar se ky paralajmërim ka ardhur pas kërkesave të cilat...
Lajme16 Shtator 2020
Maqedonia e Veriut dhe Kosova duhet sa më parë t’i heqin testet për koronavirus, të njohura si PCR, dhe të mundësojnë lëvizjen e lirë të njerëzve dhe mallrave, thanë të mërkurën në Shkup zëvendëskryeministrat e...
Lajme08 Shtator 2020
Për të pasqyruar punën e Policisë së Kosovës gjatë pandemisë COVID 19 është hapur sot ekspozita “Uniformat blu” në sheshin “Skënderbeu”, e cila do të qëndrojë deri në fundjavë. Angazhimi i pashoq i policisë u...
Lajme08 Shtator 2020
Hapet ekspozita “Uniforma blu gjatë pandemisë COVID-19”. Ekspozita Uniforma blu gjatë pandemisë COVID-19” do të hapet sot në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Kjo ekspozitë që do të hapet në ora 12:00, po bëhet nga organizata...
Lajme07 Shtator 2020
Me një aktivitet vetëdijesues është hapur java e ndihmës juridike falas ku synohet të rritet vetëdija e qytetarëve për të drejtat e tyre. Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ishte në këtë...
Lajme30 Gusht 2020
Në sheshin “Zahir Pajaziti”, është hapur ekspozitë, ku u prezantuan fotografi nga vizita e delegacionit të parë të Senatit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, para 30 viteve. Zëvendësministri i Kulturës, Rinis dhe...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Një hapësirë e gjelbër në formë kopshti sipër një depoje në Montreal nga e cila rriten perime, kryesisht patëllxhanë dhe domate, ka thyer rekordin si më e madhja në botë. Nuk është një vend i...
Lajme28 Gusht 2020
Instituti për Kulturë dhe Kërkime Sociale ka njoftuar se panairi “Prizreni 2020” do të jetë i hapur deri më 31 gusht. Ditë më parë, ky institut ka njoftuar se krahas gjendjes pandemike me COVID-19 dhe...
Lajme12 Gusht 2020
Trafiku Urban i Prishtinës ka lajmëruar se ka hapur konkursin për përzgjedhjen e katër anëtarëve në Bordin e Drejtorëve. Për t’u bërë pjesë e këtij bordi, kandidati duhet të ketë më së paku pesë vite...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.