×
Etiketë: udhëzimet
Lajme13 Shtator 2020
Avdullah Hotiti ia kanë lënë të lirua duart në qeverisjen e brendshme. Por, tre liderët e koalicionit, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj kanë marrë rolin udhëzues për Kryeministrin sa i përket dialogut. Krejt...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Në mes të pandemisë së koronavirusit, një turmë prej mijëra mbështetësish mori pjesë të martën mbrëma në një tubim të Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump në një aeroport të Karolinës së Veriut. Trump...
Lajme10 Gusht 2020
Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Ministria e Shëndetësisë kanë rekomanduar qytetarët se nëse janë testuar pozitiv me virusin COVID-19 dhe nuk kanë simptoma, të qëndrojnë në shtëpi dhe larg njerëzve të tjerë....
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ua ka uruar besimtarëve myslimanë festën e Kurban Bajramit. Limaj shkruan se sikurse Fitër Bajrami edhe Kurban Bajrami po e gjenë vendin tonë dhe botën në përgjithësi duke u...
Lajme19 Korrik 2020
Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, tashmë ka publikuar udhëzimet orientuese për personat qe do të udhëtojnë transit drejt Kosovës dhe nga Kosova nëpër vende tjera.Para nisjes është e obliguar që të kontaktohen...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë në heshtje është pajtuar me hulumtimin se transmetimi i koronavirusit përmes ajrit mund të jetë një faktor i madh, në krahasim me atë se më parë nuk kishin pranuar një gjë...
Lajme28 Qershor 2020
Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka publikuar udhëzimet dhe masat të cilave duhet t’u përmbahen personat të cilat do të udhëtojnë përmes këtij aeroporti. Në mesin e këtyre masave është edhe respektimi i distancës...
Lajme27 Qershor 2020
Ministria e Shëndetësisë në faqen e saj zyrtare në facebook ka publikuar udhëzimet për palestrat sportive për parandalimin e Covid-19. Njoftimi i plotë i MSH-së:
Lajme26 Qershor 2020
Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka publikuar udhëzimet për sektorin e gastronomisë, për parandalimin e Covid-19. Aty thuhet se distanca në mes tavolinave duhet të jetë së paku 1.5m, ndërsa distanca në mes ulësve në...
Lajme26 Qershor 2020
Aeroporti i Prishtinës do të hapet më 28 qershor, ndërsa Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzimet për mbrojtje nga Covid-19 për udhëtarët në aeroporte. Këto janë udhëzimet që ka publikuar MSH-ja: Mbajtja e maskave është...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se është duke punuar për përditësimin e udhëzimeve rreth trajtimit të personave të infektuar me koronavirus për t’i pasqyruar rezultatet e një testimi klinik, të cilat treguan se një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.