×
Etiketë: udhëtarët
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Të gjithë udhëtarët ndërkombëtarë duhet të kenë mundësinë të bëjnë një test të shpejtë COVID-19 përpara fluturimeve të tyre, propozoi sot Shoqata Ndërkombëtare e Transportit Ajror (IATA). “Në këtë mënyrë, pasagjerët nuk do të kenë...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Letonia do të rivendosë sot karantinën e detyrueshme 14 ditore për të mbërriturit nga Estonia fqinje për shkak të një rritje të numrit të rasteve me COVID-19 në këtë vend, njoftoi Ministria estoneze e Punëve...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Gjermania do të heqë testet e detyrueshme të koronavirusit për udhëtarët që kthehen nga zonat me rrezik të lartë jashtë vendit dhe do të përqendrohet në testimin e njerëzve me simptoma ose ata që kanë...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Autoritetet britaneze pritet ta hapin një qendër të shpejtë testimi për COVID-19 në aeroportin Heathrow, me një rezultat brenda 24 orësh. Kjo e zëvendëson nevojën për një karantinë 14-ditore. Skema e propozuar nga aeroporti Heathrow,...
Lajme18 Gusht 2020
Në stacionin e autobusëve në Komunën e Gjilanit sot nuk është realizuar asnjë linjë. Siç merr vesh KOHA, në shenjë pakënaqësie ndaj pagesës së re të peronizimit, kompanitë e autobusëve të kësaj komune janë futur...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Ministria e Jashtme shqiptare ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë nënshtetasit shqiptarë që duan t’i drejtohen Italisë. Vendi fqinj, që për shtete si Greqia, Spanja, Kroacia dhe Malta nga data 12...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Udhëtarët që vijnë në Itali nga Kroacia, Greqia, Malta dhe Spanja do të përballen me testimin e detyrueshëm për COVID-19, sipas një dekreti të lëshuar sot nga ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza. “Masa, në fuqi...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Komisioni për Sëmundje Infektive në Maqedoni të Veriut në mbledhjen e sotme do të shqyrtojë mundësinë që të kërkohet testi negativ PCR për COVID-19 për qytetarët e vendeve fqinje të cilët kalojnë transit , shkruan...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Nga e shtuna, ata që kthehen nga pushimet mund të testohen në përgjithësi dhe falas në Gjermani. Për pushuesit nga zonat e rrezikut ekzistojnë rregulla më të rrepta. Kapacitetet e testimit në Gjermani janë zgjeruar....
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë në Gjermani, Teresa Nauber, ka thënë se ky shtet ka kapacitete për t’i testuar për koronavirus të gjithë personat që kthehen nga vendet e huaja. Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Rregullorja e re për hyrjen në Austri nga zonat e rrezikut me Covid -19 të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë të premten ka shkaktuar konfuzion të madh. Edhe vet departamenti e interpretoi rregulloren disa herë...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Kryeministri francez, Jean Castex  ka njoftuar se të gjithë udhëtarët që mbërrijnë në Francë nga 16 vende do të testohen pas mbërritjes së tyre në aeroporte. Duke përmendur 16 vendet në botë ku qarkullimi viral...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Ministrat e Shëndetësisë të krahinave federale gjermane planifikojnë të vendosin testim të detyrueshëm të koronavirusit për udhëtarët që kthehen nga vendet me numër të madh të të infektuarve. Për këto nevoja në aeroporte do të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.