×
Etiketë: aeroporti
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Me fluturime për në Suedi dhe Gjermani, aeroporti në Shkup u hap përsëri. Kontrollet e rrepta janë akoma në hyrje të aeroportit, të afërmit dhe miqtë që mirëpresin mysafirë nga jashtë nuk guxojnë të jenë...
Lajme29 Qershor 2020
Aeroporti i Frankfurtit hapi një qendër të testimit për COVID-19 ku pasagjerët mund të paguajnë për të marrë një test ndaj koronavirusit dhe për të marrë rezultatet e tyre brenda orëve, raporton Reuters, transmeton lajmi.net....
Lajme28 Qershor 2020
Pas më shumë se tre muaj ndërprerje të fluturimeve të rregullta në Aeroportin e Prishtinës ‘Adem Jashari’, sot kanë rifilluar qarkullimin aeroplanë të shumtë duke realizuar fluturime nga më të ndryshmet. Fluturimi i parë sot...
Lajme28 Qershor 2020
Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, “Adem Jashari”, ka njoftuar se nuk ka ndalesa në pranimin e udhëtarëve pavarësisht nacionalitetit të tyre Kjo është bërë e ditur në një shkrim në Facebook nga ANP “Adem Jashari”. “Njoftojmë...
Lajme28 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, iu ka uruar mirëseardhje të gjithë bashkatdhetarëve që vijnë në vendlindje. Zemja ka thënë se Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” e kanë hapur dhe se Kosova është pritur mërgatën.“Gjatë muajve të...
Lajme28 Qershor 2020
Qeveria e Kosovës më 23 qershor ka marrë vendim që rihapja e Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari” të bëhet më 28 qershor. Ky vendim u mor me propozimin e ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, në...
Lajme27 Qershor 2020
Nga e diela e 28 qershorit pritet që të rinisin fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Zëdhënësi i këtij aeroporti Bujar Gashi ka treguar se në çfarë masa të shtuara sigurie pritet të...
Lajme26 Qershor 2020
Aeroporti i Prishtinës do të hapet më 28 qershor, ndërsa Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzimet për mbrojtje nga Covid-19 për udhëtarët në aeroporte. Këto janë udhëzimet që ka publikuar MSH-ja: Mbajtja e maskave është...
Lajme26 Qershor 2020
Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, përmes një njoftimi kanë bërë të ditur se nga data 28 qershor lejohet operimi i plotë i fluturimeve të rregullta. Nga aeroporti është bërë e ditur se për...
Lajme24 Qershor 2020
Aeroporti i Prishtinës do të jetë funksional që nga 28 qershori me vendimin e ri të qeverisë. ANP ka lëshuar një njoftim ku thotë se janë në pritje të njoftimit zyrtar nga ministria e Infrastrukturës,...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Nga e premtja, kufijtë në Maqedoninë e Veriut do të jenë plotësisht të hapur për lëvizjen e udhëtarëve. Kjo do të thotë që nuk do të kërkohet as test PCR negativ për koronavirus, dhe nuk...
Lajme23 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë Në Kosovë, Armend Zemaj, ka thënë se është marrë vendimi i hapjes së Aeroportit Ndërkombëtar të Kosovës “Adem Jashari”. “ Aeroporti u hap, mirësevjen mërgatë!”, thotë Zemaj. “E morëm vendimin e shumëpritur.”...
Lajme23 Qershor 2020
Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për hapjen e Aeroporti Ndërkombëtar të Prishtinës. Rihapja e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës do të bëhet më 28 qershor. Megjithëkëtë, në draft-vendim theksohet se rifillimi i transportit ajror dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.