×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj nga Aeroporti i Prishtinës: Mirë se vjen mërgatë!

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Pas më shumë se tre muaj ndërprerje të fluturimeve të rregullta në Aeroportin e Prishtinës ‘Adem Jashari’, sot kanë rifilluar qarkullimin aeroplanë të shumtë duke realizuar fluturime nga më të ndryshmet.

  Fluturimi i parë sot në rihapje u bë nga kompania ‘AirMediterranean’ nga Baseli në ora 00:50 pas mesnatës.

  Në Aeroportin ‘Adem Jashari’ sot qëndroi edhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj i cili u përkujdes që nga afër të shikojë se sa po respektohen masat e vendosura për këtë aeroport si dhe udhëtarët të cilët do të kryejnë shërbime përmes këtij aeroporti.

  Në një video të publikuar në profilin e tij Zemaj shihet teksa përshëndetet me udhëtarët, stafin e bashkëpunëtorët e tij madje duke mos hezituar që t’u dhurojë edhe maska e disa prej fëmijëve edhe t’ua vendosë ato.

  E nga Aeroporti i Prishtinës sot u theksua se nuk ka restriksione në pranimin e udhëtarëve, pavarësisht nacionalitetit të tyre.

  Zemaj u uroi mirëseardhje gjithë mërgatës, duke përcjellur mesazhin për distancë dhe vendosje të maskave.

  NimiTV, dhurata ideale e fundvitit
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka mohuar se ka një përçarje të raporteve me presidenten e vendit,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Sylejman Selimi, ka deklaruar në emisionin “Debat Plus” se situata në veri të Kosovës është...
  Lajme18 Qershor 2024
  Veprimtari i çështjes kombëtare, ish i burgosuri politik dhe i mbijetuar i krimit të gjenocidit në Burgun e Dubravës, Demir Lima, ka...
  Të tjera
  Vip18 Qershor 2024
  Ledion Liço ka dhënë mbrëmjen e djeshme (e diel) një intervistë personale në Top Channel. Ai është kthyer pas në kohë duke...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua në Bernë, me ministrin e Drejtësisë dhe Policisë të Zvicrës, Beat Jans, me të cilin...
  Lajme18 Qershor 2024
  Sot në 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar skulptura e Leutrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë luftës në Kosovë....
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Dje në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” me lëndim nga plumbi i humbur nga arma e zjarrit është sjellë një tridhjetë e...
  Lajme18 Qershor 2024
  Raportuesja Speciale Kombeve të Bashkuara për Liri të Mendimit dhe Shprehjes, Irene Khan, ka qenë në Kosovë për një mision faktmbledhës. Kështu...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.