Lajme

Sot rihapet Aeroporti i Prishtinës, ky është orari i fluturimeve

Sot rihapet Aeroporti i Prishtinës, ky është orari i fluturimeve
08:07 | 28 Qershor 2020

Qeveria e Kosovës më 23 qershor ka marrë vendim që rihapja e Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari” të bëhet më 28 qershor.
Ky vendim u mor me propozimin e ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, në mbledhjen e tetë të Qeverisë Hoti.

Zemaj kërkoi që të shfuqizohet vendimi për pezullimin e përkohshëm të linjave të transportit ajror dhe tokësor në Kosovë.

KËTU mund ta gjeni orarin e fluturimeve për sot dhe ditët e ardhshme.

Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin

Të tjera