×
 • Lajme
 • Lajme

  Nga nesër rinisin fluturimet nga Aeroporti i Prishtinës

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Nga e diela e 28 qershorit pritet që të rinisin fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

  Zëdhënësi i këtij aeroporti Bujar Gashi ka treguar se në çfarë masa të shtuara sigurie pritet të rikthehen të gjitha linjat e rregullta.

  “Nga data 28 qershor udhëtarët duhet të sillen më ndryshe nga ajo që janë mësuar deri tani – tash duhet të jenë të paktën tri orë më herët para fluturimit në aeroport dhe mundësisht mos të vinë me shumë familjarë, ashtu siç e kemi traditën për t’i përcjellë”.

  “Në hyrje të aeroportit secili udhëtar duhet ta paraqesë biletën që e konfirmon se e ka fluturimin po atë ditë. Në hyrje të aeroportit përveç ekipit mjekësor do të jetë edhe sigurimi”, ka deklaruar ai.

  Gashi ka sqaruar edhe një herë se udhëtarët që hyjnë në Kosovë nuk e kanë obligative ta kenë një test negativ të Covid-19, por është e preferueshme.

  Por, sa fluturime janë anuluar gjatë kohës sa Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ishte i mbyllur për shkak të pandemisë?

  “Kemi pasë rreth 4500 fluturime që nga data 12 mars deri më 15 qershor që në kushte normale duhej të realizoheshin, pra po flasim për më tepër se 700,000 udhëtarë. Me shifra të sakta do të dalim posa t’i kthehemi normalitetit”.

  Fillon zyrtarisht Big Brother VIP Kosova 2, mirëpritet me duartrokitje nga publiku në studio
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se ekziston mundësia, siç tha ai falë avokimit francez, të shqyrtohet shtyrja e anëtarësimit të Kosovës...
  Lajme15 Prill 2024
  Thuhet qartë në Nenin 4 të Marrëveshjes së Ohrit se Serbia “nuk do ta kundërshtojë anëtarësimin e Kosovës në asnjë organizatë ndërkombëtare”....
  Lajme15 Prill 2024
  Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, është parë mëngjesin e sotëm teksa po hynë në Prokurorinë Speciale të Republikës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...
  Lajme15 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar vëllezërit Shkelzenin dhe Enverin në përvjetorin e përjetësimit. Haradinaj ka...
  Lajme15 Prill 2024
  Në shënim të Ditës së të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, ndërtesa e Qeverisë së Republikës së...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Agjencia iraniane e lajmeve Tasnim thotë se aeroportet në kryeqytetin Teheran rifilluan fluturimet të hënën në orën 6 të mëngjesit me kohën...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Ndonëse kanë ardhur në ulje, vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri mbeten ndër më të lartat në Europë. Sipas INSTAT, në vitin...
  Lajme15 Prill 2024
  Ajo që ishte kuptuar kohë më parë nga burimet diplomatike të Rel-it, lidhur me rotacionin e madh të ambasadorëve të Bashkimit Evropian...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.