×
Etiketë: fluturimet
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Përmes një njoftimi zyrtar, “Air Albania” bën me dijeni se sa u takon fluturimeve nga Shqipëria drejt Italisë, deri në një njoftim të dytë mund të udhëtojnë vetëm një kategori e caktuar. Bëhet fjalë për...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Polonia heq ndalimin e saj të fluturimit me Serbinë këtë javë, por ndalimi i fluturimeve do të qëndrojnë në fuqi deri në 8 shtator për disa vende, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi....
Lajme14 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka thirrur mbledhjen korresponduese (të 25-tën me radhë), në të cilën është miratuar plotësim ndryshimi i Vendimit të Qeverisë të datës 5 korrik 2020. Pika...
Lajme14 Korrik 2020
Ambasada e Kosovës në Vjenë, ka njoftuar se do të pezullohen të gjitha fluturimet në shtetet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë këtu edhe fluturimet drejt dhe nga Prishtina. Kjo po bëhet me vendim të Ministrisë së...
Lajme14 Korrik 2020
Austria ka zgjeruar listën e shteteve të cilave ua ka ndaluar transportin ajror. Sot është marrë vendim që të ndalohen fluturimet në të gjitha shtetet e Ballkanit Përëndimor. Në dekretin e nënshkruar nga Ministria e...
Lajme06 Korrik 2020
Qeveria e Republikës së Kosovës, pas shqyrtimit, ka miratuar vendimin për plotësimin dhe ndryshimin e Vendimit të Qeverisë Nr. 02/08 të datës 23 qershor 2020 për rifillimin e fluturimeve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem...
Lajme06 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës ku kanë aprovuar masat kundër COVID-19 të cilat janë propozuar sot nga ana e kryeministrit Hoti në një konferencë për media. Përveç masave për parandalimin e përhapjes...
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Kompania ajrore Air Albania më datë 26 korrik do të nisë fluturimet drejt Londrës. Air Albania ka lajmëruar se nga data 13 korrik do të nisin fluturimet drejt Pizës, Veronës dhe Bergamos, ndërsa nga data...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit dhe aeroporti “Shën Pali” në Ohër prej sot sërish janë të hapura për fluturime të udhëtarëve, pas pauzës nga mesi i muajit mars si pjesë e masave për parandalimin e përhapjes...
Lajme27 Qershor 2020
Nga e diela e 28 qershorit pritet që të rinisin fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Zëdhënësi i këtij aeroporti Bujar Gashi ka treguar se në çfarë masa të shtuara sigurie pritet të...
Lajme21 Qershor 2020
Aeroporti i Prishtinës “Adem Jashari” ka njoftuar se trafiku ajror mbetet i ndaluar deri më datën 27 qershor 2020. Përmes një postimi në Facebook, ANP ka njoftuar se mund të ketë ndryshim në çdo kohë...
Lajme20 Qershor 2020
Aeroporti i Prishtinës “Adem Jashari” është shprehur i gatshëm për rifillimin e fluturimeve, por për këtë thotë se vendos Qeveria e Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, ANP thotë se kanë pranuar kërkesa të shumta...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njofton se duke filluar nga data 22 qershor 2020, do të fillojnë veprimet për operimin e fluturimeve të rregullta ndërkombëtare, në destinacionet, sipas skedulave që do të miratohen dhe komunikohen...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.